Trwa ładowanie...
dxprwyx

Rewolucyjny początek roku szkolnego. ZNP protestuje pod MEN

W poniedziałek, 4 września, pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej, odbyła się akcja protestacyjna wymierzona w zmiany polskiego systemu edukacji. W inicjatywie udział wzięli nauczyciele, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz uczniowie i ich rodzice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Transparent z czerwcowego protestu przeciwko zmianom w szkolnictwie, proponowanym przez rząd.
Transparent z czerwcowego protestu przeciwko zmianom w szkolnictwie, proponowanym przez rząd. (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dxprwyx

Na miejscu była nasza reporterka, Nina Harbuz, która przez cały czas rozmawiała z uczestnikami protestu, zdając nam relację spod siedziby MEN.

Przypomnijmy, że wraz z początkiem roku szkolnego zaczyna obowiązywać reforma edukacji min. Anny Zalewskiej. Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego i wielu innych organizacji skupionych na edukacji, wprowadzane zmiany mogą jedynie zaszkodzić metodzie nauczania młodzieży szkolnej. Dodatkowo protestujących motywuje fakt, że rząd odrzucił wniosek o ogólnopolskie referendum w sprawie reorganizacji szkolnictwa w Polsce. Poczucie bezradności i troska o wykształcenie podopiecznych zmusiła rodziców, nauczycieli i organizacje pozarządowe do wyjścia na ulice po raz kolejnyby zamanifestować swój sprzeciw wobec zmian w szkołach.

dxprwyx

Podziel się opinią

Share
dxprwyx
dxprwyx
Więcej tematów