Trwa ładowanie...

Rewolucja w policji - będą zmiany najwyższych stanowisk

Będą zmiany na stanowiskach zastępców komendanta głównego policji. W najbliższych dniach nowy szef policji nadinsp. Marek Działoszyński zwróci się w tej sprawie do szefa MSW Jacka Cichockiego - powiedział rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski.

Share
Rewolucja w policji - będą zmiany najwyższych stanowisk
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4hsbe9

Nie chciał ujawnić, kto przyjdzie na miejsce dotychczasowych zastępców komendanta głównego policji.

Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do resortu spraw wewnętrznych wynika, że wicekomendantem odpowiedzialnym za prewencję (obecnie Waldemar Jarczewski) miałby zostać dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Gdańsku - Krzysztof Gajewski. Z kolei logistykę nadzorować miałby komendant-rektor policyjnej uczelni w Szczytnie Arkadiusz Letkiewicz (obecnie funkcję tę pełni Andrzej Trela).

Na następcę wicekomendanta głównego nadzorującego pion kryminalny Kazimierza Szwajcowskiego rozpatrywani są: szef małopolskiej policji Andrzej Rokita, szef śląskiej policji Dariusz Biel lub pełniący obecnie obowiązki komendanta wojewódzkiego w Łodzi Dariusz Banachowicz.

d4hsbe9

Jak poinformował Sokołowski, komendant główny spotkał się we wtorek z komendantami wojewódzkimi. - Poinformował ich, że na razie nie ma decyzji co do zmian na zajmowanych przez nich stanowiskach oraz, że ewentualne zmiany uzależnione będą od nich samych. M.in. od ich chęci realizacji przyjętych przez nowego szefa policji planów poprawy bezpieczeństwa w kraju - zaznaczył Sokołowski.

Nadinsp. Marek Działoszyński w poniedziałek przejął obowiązki komendanta głównego policji, zastępując na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka.

Podczas konferencji prasowej zapewniał, że chce m.in. skrócenia czasu reakcji policji. - Tutaj jest wiele pomysłów. Obywatel, który potrzebuje pomocy, ma prawo spodziewać się jej jak najprędzej, w jak najlepszej jakości - powiedział.

Pytany, czy po objęciu funkcji szefa policji planuje zmiany kadrowe, podkreślił, że "nie ma powodów do tego, by robić jakieś czystki". Jak dodał, policjanci, którzy należycie pracują i "zechcą realizować politykę działań policji", nie mają powodów do obaw.

O zmianie na stanowisku szefa policji minister spraw wewnętrznych poinformował w środę. Wcześniej ze stanowiska wiceministra nadzorującego m.in. tę formację został odwołany Adam Rapacki.

d4hsbe9

Podziel się opinią

Share
d4hsbe9
d4hsbe9
Więcej tematów