Trwa ładowanie...
d1ybxgk
Restart prezydentury Andrzeja Dudy? Mężyk: Kaczyński szybko to wygasił

Restart prezydentury Andrzeja Dudy? Mężyk: Kaczyński szybko to wygasił

Goście Roberta Mazurka, Łukasz Mężyk (300polityka.pl) i Wojciech Szacki ("Polityka Insight") rozmawiali w #dziejesienazywo o tym, czy możliwy jest "restart" prezydentury Andrzeja Dudy. - Prezydent w ubiegłym tygodniu zmiękczył swoje stanowisko na temat ochrony życia na bardziej centrowe. Wykonał parę takich gestów, które sygnalizują, że on jakiegoś restartu prezydentury dokonuje. Pytanie, czy w cieniu Kaczyńskiego to jest w ogóle możliwe - mówił Mężyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ybxgk

Mężyk przywołał też przemówienie Andrzeja Dudy z obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. - Andrzej Duda próbował wtedy zrobić restart prezydentury, natomiast Jarosław Kaczyński szybko to wygasił - powiedział. - Jeden z polityków PiS powiedział mi, że Jarosław Kaczyński jest starotestamentowy, a Andrzej Duda jest nowotestamentowy - wtrącił do rozmowy Szacki.

Robert Mazurek zapytał, co powinien zrobić prezydent, by swoją sytuację poprawić. - Wezwać np. do publikacji orzeczenia TK. Czego oczywiście nie zrobi, dlatego uważam, że cały ten restart jest pod znakiem zapytania - odpowiedział Szacki.

Publicyści wspomnieli obietnice prezydenta: podniesienie kwoty wolnej od podatku, ustawę o frankowiczach i obniżenie wieku emerytalnego. Mężyk wspomniał, że w rozmowie z "Super Expressem" prezydent "zaczął to zmiękczać", mówiąc o tym, że ma na realizację swoich obietnic cztery lata.

d1ybxgk

Podziel się opinią

Share
d1ybxgk
d1ybxgk