Trwa ładowanie...

Resort zdrowia rozmawiał z medykami. Obie strony mówią o braku konkretów

W czwartek w Karpaczu doszło do spotkania, w którym protestujący medycy przedstawili ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu swoje postulaty. Po rozmowach obie strony uważają, że nie usłyszały żadnych konkretnych propozycji.

Share
Resort zdrowia rozmawiał z medykami. Obie strony mówią o braku konkretów Resort zdrowia rozmawiał z medykami. Obie strony mówią o braku konkretów Źródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara
duhvt0s

Adam Niedzielski spotkał się w czwartek z przedstawicielami protestujących zawodów medycznych. Po spotkaniu komentował je rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Zostało zaprezentowanych kilka postulatów. Niestety one są na tyle ogólnikowe, że nie jesteśmy w stanie nawet oszacować kosztów, gdybyśmy chcieli je zrealizować - powiedział.

- Cóż to znaczy zmiana ustawy o minimalnym wynagrodzeniu? Chcielibyśmy, żeby tego typu postulaty były skonkretyzowane, to znaczy, w którą stronę komitet protestacyjny widzi, że ta ustawa powinna zmierzać - mówił Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia dało medykom czas do 22.00

Rzecznik MZ poinformował, że komitet protestacyjny dostał czas do godziny 22, aby przesłać do resortu skonkretyzowane propozycje.

duhvt0s

- Chcemy, żeby 10 priorytetowych postulatów, które komitet protestacyjny chce przedłożyć, zostały na tyle skonkretyzowane, żebyśmy mogli jeszcze dzisiaj w nocy nad tymi postulatami usiąść i oszacować koszty, bo w ochronie zdrowia (…) dość istotne są koszty realizacji poszczególnych przedsięwzięć - stwierdził.

Zobacz też: Czy wrócą maseczki na zewnątrz? Prof. Simon komentuje obostrzenia

Pytany o to, czy nie jest to za mało czau na przygotowanie takich propozycji odparł, że MZ zakłada iż protestujący są na tę ewentualność przygotowani. - Liczymy, że jeżeli komitet protestacyjny przygotowuje się do protestu od kilku miesięcy, to poza tymi postulatami dość enigmatycznymi i ogólnymi, ma też konkretne propozycje rozwiązań (…) Chyba ten czas kilku miesięcy był czasem, kiedy te konkretne propozycje rozwiązań powstały, bo nie naszą rolą jest przedstawianie protestującym rozwiązań - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

duhvt0s

Medycy: Nie usłyszeliśmy żadnych konkretów

O braku konkretów po spotkaniu mówią również medycy. - Na spotkaniu z ministrem Adamem Niedzielskim nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych propozycji rozwiązań postulatów Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego – komentował wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Artur Drobniak.

Z kolei przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok mówiła, że warunkiem prowadzenia dalszych rozmów jest obecność szefa rządu. - Taką deklarację ze strony ministra zdrowia otrzymaliśmy i również warunkujemy swoją obecność na tym spotkaniu obecnością premiera - mówiła.

Wojciech Andrusiewicz mówiąc o ewentualnej obecności premiera na spotkaniu, stwierdził, że jest ona uzależniona od tego na ile skonkretyzowane zostaną postulaty medyków. - Premier zapoznał się z przebiegiem spotkania i z postulatami, które zostały przedłożone, więc jest na bieżąco zaznajomiony z tą sytuacją - zapenwił.

Kolejne spotkanie między protestującymi a stroną rządową ma odbyć się w piątek.

duhvt0s

Przeczytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duhvt0s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duhvt0s
duhvt0s
Więcej tematów