Trwa ładowanie...
d2nos3a

Remont ul. Nowowiejskiej i Wyszyńskiego. Będą utrudnienia w ruchu

W związku z przebudową fragmentu ulicy Nowowiejskiej i remontem ulicy Wyszyńskiego czekają kierowców spore utrudnienia w ruchu - alarmuje "Gazeta Wrocławska".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont ul. Nowowiejskiej i Wyszyńskiego. Będą utrudnienia w ruchu
(wi.wroc.pl)
d2nos3a

Remont obejmie odcinek ulicy Nowowiejskiej od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do ul. Piastowskiej. W pierwszym etapie całkowicie zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa. Po ukończonej pracy drogowców, ruch zostanie tu wznowiony. Kolejny etap remontu obejmie odcinek ulicy - od Prusa do Piastowskiej.

W związku z pracami, zorganizowano objazd. Przebiega on ulicami Bolesława Prusa i Żeromskiego do nie remontowanego fragmentu Nowowiejskiej i dalej do Jedności Narodowej.

28 czerwca wyłączony został ruch tramwajów na całym odcinku ul. Nowowiejskiej, od Jedności Narodowej do Piastowskiej. Jak informuje gazeta, ukończenie remontu ulicy jest przewidziane na 20 września 2015 roku.

d2nos3a

Rozpoczął się także remont ulicy Wyszyńskiego. Tu prace mają potrwać do końca sierpnia. W lipcu zostanie otwarty ruch po ul. Wyszyńskiego w jednym kierunku - w stronę mostu Warszawskiego. Trasa objazdu w drugą stronę będzie prowadziła od Jedności Narodowej przez Żeromskiego do Nowowiejskiej i dalej do Prusa.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pracami drogowymi szykują się duże zmiany w komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 0 (0L, 0P) i 71 zostaną skierowane na objazd (Piastowska - Sienkiewicza - pl. Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej - Słowiańska). Na odcinku od pl. Grunwaldzkiego przez pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Grunwaldzkiego zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 700, która będzie kursowała na odcinku Piastowska - Nowowiejska - Prusa - Wyszyńskiego - Nowowiejska - Jedności Narodowej - Słowiańska.

Autobusy linii A, N, 128, 904, 914 oraz linii nocnej 246 jadące od strony Kromera w kierunku centrum miasta oraz Pilczyc także będą kierowane na objazdy (Mosty Warszawskie - Jedności Narodowej - Żeromskiego - Nowowiejska - Wyszyńskiego). Trasa tych linii w kierunku przeciwnym pozostanie bez zmian.

Kursy nocne linii 240 i 250 zostaną skierowane objazdem od ulicy Nowowiejskiej przez ulicę Wyszyńskiego i Prusa.

d2nos3a

Podziel się opinią

Share
d2nos3a
d2nos3a
Więcej tematów