Trwa ładowanie...
d1u9say
d1u9say
Aneta Wawrzyńczak

Relacja WP.PL: mieszkańcy Krymu mają problem z dostępem do gotówki - banki utrzymują limity

W niektórych miastach Krymu doszło do przerw w dostawie prądu i wody. Ale mieszkańcy półwyspu mają też inne zmartwienie. Poważny problem z dostępem do gotówki - relacjonują z Krymu reporterzy WP.PL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u9say

Kłopot z bankomatami mieszkańcy Krymu mają od kilku tygodni. Już na początku kryzysu krymskiego część ludzi zaczęła wypłacać pieniądze z banków. Jak wyjaśnia tłumacz Dima - na wszelki wypadek. Z czasem było ich coraz więcej. Ze strachu przed utratą oszczędności niektórzy zaczęli likwidować swoje konta.

W wielu bankach wprowadzono w związku z tym ograniczenia. Jednorazowo można było wypłacić jedynie określoną, dosyć niską kwotę. To powodowało, że ludzie w niedzielę stali w kolejce po kilka razy, by zdobyć więcej gotówki.

d1u9say

Podobny limit wprowadzono w bankomatach. W większość można wypłacić maksymalnie 500 hrywien (ok. 170 zł). Operację można jednak powtarzać. O ile nie skończyły się banknoty,

Bankomaty ukraińskich banków praktycznie przestały działać. Na większości zawisły kartki: "Przepraszamy, brak możliwości skorzystania z usług". Z tymi zachodnimi też jest problem. Pewniejsze są rosyjskie. Działające łatwo rozpoznać po kolejce oczekujących. Na ogół wygląda to tak, że zbiera się kilka osób, a każdy, kto podchodzi, pyta z nadzieją: "Wypłaca?".

A gotówka jest coraz bardziej potrzebna, bo pojawiają się również problemy z płatnościami kartą - jak wyjaśnia Dima.

Aneta Wawrzyńczak, Konrad Żelazowski z Krymu dla WP.PL

Montaż: Michał Mandziak.

d1u9say

Podziel się opinią

Share
d1u9say
d1u9say
Więcej tematów