Trwa ładowanie...

Rektor UJ: będę wyjaśniał sytuację z Andrzejem Dudą

Będę dążył do wyjaśnienia sytuacji pracy w Poznaniu podczas urlopu na UJ poprzez bezpośrednie spotkanie z Andrzejem Dudą - zapowiedział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.

Share
Rektor UJ: będę wyjaśniał sytuację z Andrzejem Dudą
Źródło: PAP, Fot: Jacek Bednarczyk
dn9lv75

Prof. Wojciech Nowak przyznał, że planuje spotkanie z Andrzejem Dudą, ale jeszcze nie zna jego terminu.

Rektor UJ wyjaśnił, że w 2010 r. Andrzej Duda, wtedy poseł, złożył oświadczenie, że planuje podjąć inną pracę na uczelni w Poznaniu. - Takie były wówczas przepisy. Był już wtedy, od 2005 roku, na urlopie bezpłatnym - tłumaczył.

dn9lv75

Rektor kilkakrotnie zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że "uniwersytet nie uprawia polityki, tylko uczy".

Wcześniej rektor mówił również, że związki rodziny Andrzeja Dudy z Uniwersytetem Jagiellońskim są bardzo mocne, gdyż tu studiował Andrzej Duda, jego żona, a teraz córka. - Nasi absolwenci zajmują bardzo rożne funkcje państwowe, ale ta jest oczywiście wyjątkowa - powiedział.

Podczas debaty przedwyborczej w TVN Bronisław Komorowski zapytał Andrzeja Dudę o blokowanie przez niego etatu na Uniwersytecie Jagiellońskim. - Mówi pan, że nie należy blokować możliwości zatrudniania młodych ludzi. Niech pan powie, czy pan przypadkiem nie blokuje etatu na uczelni wyższej w Krakowie od dziewięciu lat - pytał wówczas Komorowski.

Rzecznik uczelni w rozmowie z Wirtualną Polską jeszcze przed niedzielnymi wyborami potwierdził, że Duda jest etatowym pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednocześnie dodał, że w tej chwili Duda przebywa na urlopie bezpłatnym, a na jego miejsce są zatrudniane inne osoby.

dn9lv75

Podziel się opinią

Share
dn9lv75
dn9lv75
Więcej tematów