Trwa ładowanie...

Rekrutacja do liceum 2019: Przerażająco wysokie progi w liceach, technikach i zawodówkach. Szkoły wywieszają już wstępne listy przyjętych

Rekrutacja do liceum 2019: Przerażająco wysokie progi w procesie rekrutacji do liceów, techników i szkół zawodowych. Absolwenci boją się, że nie znajdą miejsca w żadnej szkole.

Rekrutacja do liceum 2019: Przerażająco wysokie progi w liceach, technikach i zawodówkach. Szkoły wywieszają już wstępne listy przyjętychŹródło: WP.PL
dck3x7a
dck3x7a

Rekrutacja do liceum 2019 - przerażająco wysokie progi

W wielu miastach już zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ku przerażeniu rodziców, wielu młodych ludzi nie znalazło miejsca w żadnej placówce. Jak podaje Radio Zet, ze wstępnych szacunków wynika, że w Krakowie do wybranych szkół średnich nie dostał się około 2500 uczniów, w Gdańsku 1215, natomiast w Rrzeszowie 1000. W rozmowie z „Kurierem Lubuskim” wiceminister nauki i szkolnictwa, Andrzej Stanisławek, oznajmił, że osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą. Zaledwie kilka godzin później podał się do dymisji.

Rekrutacja do liceum – skutki reformy edukacji

Jeszcze w 2016 roku była szefowa MEN, Anna Zalewska, zapewniała, że reforma edukacji jest przemyślana i dobrze policzona, a dzieci nawet nie zauważą różnicy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Przypominamy, że w tym roku do szkół ponadpodstawowych pójdą uczniowie z następujących, równoległych roczników:

  • rocznika kończącego ostatnią klasę gimnazjum
  • rok młodszego rocznika, który skończył ósmą klasę szkoły podstawowej

Wprowadzone zmiany przyczyniły się do problemów z rekrutacją i znalezieniem miejsca w wybranych przez uczniów szkołach.

dck3x7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dck3x7a
Więcej tematów