Trwa ładowanie...
d3w39cn

Rekordowy rok Term Maltańskich. "Liczymy, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy"

W 2014 r. Termy Maltańskie odwiedziło ponad 900 tys. osób. Na wzrost frekwencji wpłynęły m.in. bilety rodzinne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowy rok Term Maltańskich. "Liczymy, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy"
(UM Poznań)
d3w39cn

Termy Maltańskie wyższą frekwencję odnotowały już trzeci rok z rzędu. Pierwszy raz jednak liczba odwiedzających wyniosła ponad 900 tys. Wynik ten był lepszy o 8,5 proc. w porównaniu do roku 2013. W ciągu ostatnich 12 miesięcy dużą popularnością cieszyły się baseny sportowe, z których skorzystało 300 tys. osób. Aż 15-procentowy wzrost zanotowały sauny, które mają coraz większą rzeszę oddanych fanów. Najpopularniejszą strefę Term Maltańskich, czyli aquapark, w minionym roku pierwszy raz odwiedziło ponad pół miliona osób.

Na poprawę frekwencji miały wpływ między innymi rekordowe ferie zimowe, które były aż o 39 proc. lepsze niż w roku 2013, oraz okres wakacyjny, który był lepszy o ponad 11 proc.

- Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się bilety grupowe, a prawdziwym hitem okazały się bilety rodzinne. Wzrost na poziomie 48 proc. udowadnia, że największy aquapark w Polsce stał się znanym i lubianym centrum rozrywki dla kilku pokoleń - wskazuje Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

d3w39cn

Więcej klientów to większe przychody kompleksu. Wynik finansowy Term na koniec 2014 r. był o ponad 50 proc. lepszy w porównaniu do roku poprzedniego. Z samych biletów przychód wzrósł o 11,5 proc.

Na wzrost liczby odwiedzających Termy wpłynęły także nowe inwestycje. W minionym roku powstały tu m.in. restauracja, klub fitness, jak i zadbano o bezpośredni dojazd linią autobusową. Uruchomiono też wypożyczalnię sprzętu wodnego, a w Świecie Saun powstał zielony taras, na którym pojawiła się nowa atrakcja - balia.

Przedstawiciele Term liczą, że 2015 rok będzie jeszcze lepszy, a w rozsławieniu obiektu ma pomóc nowe show telewizyjne Polsatu "Splash", w którym celebryci będą rywalizować w efektownych skokach do wody.

d3w39cn

Podziel się opinią

Share

d3w39cn

d3w39cn
Więcej tematów