Trwa ładowanie...
14-12-2015 12:58

Rekord Szlachetnej Paczki. Przekazano 54 miliony złotych

W ten weekend Szlachetna Paczka połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych. Tym samym Paczka na dobre stała się tradycją przedświąteczną Polaków.

Rekord Szlachetnej Paczki. Przekazano 54 miliony złotychŹródło: Szlachetna Paczka/WP, fot: Łukasz Łuciuk
dcqrqei
dcqrqei

To nie koniec tegorocznych rekordów. Wartość paczek przygotowanych dla jednej rodziny wyniosła średnio 2600 zł, a w przygotowywanie pomocy dla jednej rodziny angażowały się średnio 43 osoby. Do potrzebujących rodzin docierało 13 000 wolontariuszy. Pomoc otrzymało 20 771 potrzebujących rodzin (łącznie ponad 84 tys. osób).

15 lat mądrej pomocy

Szlachetna Paczka w tym roku połączyła Polaków po raz piętnasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka - dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna - obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2015 roku projekt jest organizowany w 607 rejonach w całej Polsce.

- Paczka powstała po to, by dawać potrzebującym impuls do wyjścia z biedy. Spotkanie z wolontariuszami i dedykowana pomoc przygotowana przez darczyńcę sprawia, że potrzebujący zaczynają czuć się ważni i wyjątkowi – mówi ks. Jacek Stryczek. - W Polsce nie pyta się potrzebujących, czego potrzebują – a wolontariusze Paczki dociekają, poznają ludzi i ich marzenia, a potem łączymy ich z tymi, którzy chcą pomagać i na te potrzeby odpowiadają. W ten sposób udaje nam się budować szlachetną Polskę oraz łączyć biednych i bogatych – dodaje.

W ten sposób w paczkach do potrzebujących rodzin dotarły prezenty, które w pełni odpowiadały ich potrzebom i marzeniom. Wśród nich znalazły się m.in. żywność, środki czystości, zimowa odzież, przybory szkolne, ale też odpowiedzi na szczególne potrzeby rodzin, takie jak meble, sprzęt do rehabilitacji oraz czy szczególne upominki – np. budyń, bordowa sukienka, książka sensacyjna, do jednej z rodzin trafił nawet żywy byk.

dcqrqei

15 lat mądrej pomocy. Dołącz do Szlachetnej Paczki już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie.

Siły połączyła cała Polska

W tym roku w projekt po raz drugi włączył się Papież Franciszek. Paczkę przygotował również Prezydent RP Pan Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda. Tylko w tegorocznej – piętnastej edycji projektu - pomoc dla potrzebujących rodzin przygotowali: Robert Lewandowski wraz z Reprezentacją Polski w piłce nożnej, Kamil Stoch z KS Eve-nement Team, Agnieszka i Ula Radwańskie, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Noriaki Kasai. Pomagali też policjanci, strażacy, Wojsko Polskie, Ordynariat Polowy, szkoły i uniwersytety.

Finał Szlachetnej Paczki to nie koniec zapraszania Polaków do pomagania. Z danych TNS Polska wynika, że co jedenasty Polak chce wziąć udział w Szlachetnej Paczce. Organizatorzy apelują o dalszą pomoc. Szlachetna Paczka wciąż poszukuje osób, które przed Świętami chciałyby zrobić dobry uczynek.

- Poszukujemy darczyńców, którzy mogliby pomóc dzieciom w ramach siostrzanego projektu Szlachetnej Paczki - Akademii Przyszłości, szukamy też Filantropów, czyli osób, które chciałyby regularnie wspierać Paczkę finansowo. To dzięki nim projekt może rozwijać się i mądrze pomagać potrzebującym. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można znaleźć też inne pomysły na dobry uczynek na Święta - mówi ksiądz Jacek Stryczek.

dcqrqei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcqrqei
Więcej tematów