Trwa ładowanie...

Rekord frekwencji padł w gminie Bałtów. Po I turze też było o niej głośno

W całym kraju frekwencja do godz. 17 wyniosła 38,73 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza. Rekord padł w Świętokrzyskiem w gminie Bałtów, gdzie mieszkańcy wybierają wójta.

Share
Rekord frekwencji padł w gminie Bałtów. Po I turze też było o niej głośno
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d4gzv95

Wysoka frekwencję odnotowano w całym woj. świętokrzyskim, gdzie wybory odbywają się w 30 gminach. W regionie do godz. 17 do urn poszło niemal 42 proc. uprawnionych. Na drugim biegunie jest Śląsk z frekwencją na poziomie 34,5 proc.

Jednak to w świętokrzyskiej gminie Bałtów PKW odnotowano najwyższą frekwencję. Cztery godziny przed zamknięciem lokali wyborczych głos oddało tam już 69,15 proc. mieszkańców.

Google maps/screen
Źródło: Google maps/screen

Bałtów już po raz drugi wyróżnił się podczas tych wyborów samorządowych. W pierwszej turze doszło tam do niecodziennej sytuacji: obaj kandydaci zdobyli taką samą liczbę głosów. Dwa tygodnie temu wsparło ich po 1012 osób.

Spośród miast wojewódzkich, w których odbywa się druga tura wyborów prezydenckich, najwyższa frekwencja do godz. 17 była w Gdańsku (42,2 proc.).

d4gzv95

Na kolejnym miejscu znalazł się Kraków (41,56 proc.), a dalej Kielce (40,91 proc.) Olsztyn (38,66 proc.) i Szczecin (30,96 proc. uprawnionych mieszkańców).

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

d4gzv95

Podziel się opinią

Share
d4gzv95
d4gzv95
Więcej tematów