Trwa ładowanie...
dglfzzb

Rekonstrukcja jednak szeroka, ale bez wymiany Szydło? Nowe przecieki

W PiS rozpatrywana jest wersja szerokiej rekonstrukcji rządu, ale bez zmiany premiera - wynika z najnowszych doniesień mediów. Stanowisko może stracić aż ośmiu ministrów. Roszady mają dotyczyć również Kancelarii Premiera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło w Sejmie
Premier Beata Szydło w Sejmie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dglfzzb

Kto jest na liście do wymiany? Według informacji "Faktu", są to: szef MON Antoni Macierewicz, szef MSZ Witold Waszczykowski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister środowiska Jan Szyszko oraz minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Ale to nie koniec. Duże zmiany czekają Kancelarię Premiera, która dziś - jak podkreśla dziennik - nazywana w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej "dworem Szydło". Stanowisko ma stracić minister Beata Kempa.

- Celem rekonstrukcji jest wyeliminowanie konfliktów - powiedział "Faktowi" ważny polityk PiS. Ten najpoważniejszy to spór między premier Szydło a wicepremierem Mateuszem Morawieckim, dlatego ma być powołany nowy szef Komitetu Stałego, którym dzisiaj jest Henryk Kowalczyk.

dglfzzb

- Henryk za bardzo zaangażował się po stronie Szydło - stwierdził anonimowy rozmówca dziennika z PiS.

Zmiany mają też dotknąć struktury ministerstw - kilka z nich przestanie istnieć. O możliwości takiej pisaliśmy w WP na początku listopada.

Beata Szydło ma wystąpić do Sejmu o wotum zaufania dla swojego gabinetu. Nowe expose ma być okazją z jednej strony pochwalenia się, co udało się zrobić przez dwa lata, z drugiej - do przedstawienia obietnic i zadań na kolejne dwa lata rządzenia.

Wniosek o wotum zaufania dla zrekonstruowanego rządu ma także przykryć debatę nad konstruktywnym wotum nieufności, które przed tygodniem złożyła Platforma Obywatelska. Największa partia opozycyjna wskazała na nowego premiera Grzegorza Schetynę.

dglfzzb

Podziel się opinią

Share

dglfzzb

dglfzzb
Więcej tematów