Trwa ładowanie...
d2flaak

Reforma edukacji - Polacy podzieleni

• Sondaż dla RMF FM: Polacy niemal równo podzieleni ws. reformy edukacji
• 42 proc. ankietowanych sprzeciwia się zmianom, między innymi likwidacji gimnazjów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reforma edukacji - Polacy podzieleni
(Fotolia)
d2flaak

Niemal równo podzieleni są zwolennicy i przeciwnicy planowanej przez rząd reformy edukacji zakładającej likwidację gimnazjów. Jak wynika z sondażu MillwardBrown dla RMF FM, 42 proc. respondentów sprzeciwia się zapowiadanym zmianom. Zwolennicy stanowią 39 proc. badanych.

Jak podkreśla sondażownia, wiele badanych osób zajmuje skrajne stanowisko ws. reformy edukacji. Zdecydowany sprzeciw deklaruje 30 proc. respondentów. Z kolei zdecydowanych zwolenników reformy jest 24 proc.

W grupie osób w wieku 18-44 lata przeważają przeciwnicy reformy edukacji. W gronie respondentów powyżej 44 lat przeważają zwolennicy reformy.

d2flaak

Przeczytaj także: Reforma edukacji ominie szkoły artystyczne?

Rząd na początku listopada przyjął projekty ustaw likwidujące gimnazja i przywracających ośmioletnią szkołę podstawową.

- Zdajemy sobie sprawę, że reforma edukacji nie jest łatwa, potrzebny jest czas, spokój i rozmowa. Potrzebne jest zaangażowanie wszystkich środowisk - mówiła ostatnio Beata Szydło. Premier dodała, że minister Anna Zalewska ws. sześciolatków "pokazała, że jest w stanie sprawnie i dobrze przeprowadzić dużą reformę".

Premier zapewniała też, że zdąży z podstawą programową i "pakiet informacji nt. reformy edukacji będzie dostępny w każdej szkole".

Przeczytaj także: List ws. reformy do minister edukacji

d2flaak

Podziel się opinią

Share

d2flaak

d2flaak
Więcej tematów