Trwa ładowanie...
d30tr76

Referendum ws. likwidacji straży miejskiej nie będzie. Zabrakło 89 podpisów

Niedawno pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Nowego Targu (woj. małopolskie) starają się o referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej w mieście. Dziś już wiadomo, że do tego nie dojdzie, bo zabrakło zaledwie 89 podpisów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Referendum ws. likwidacji straży miejskiej nie będzie. Zabrakło 89 podpisów
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d30tr76

Komisja radnych powołana do zweryfikowania wniosku stowarzyszenia Wolnościowe Podhale zakończyła swoje prace. Wniosek zawierał w sumie 3217 podpisów mieszkańców Nowego Targu, a potrzebnych było 2655.

Mimo to referendum w sprawie likwidacji miejscowej straży miejskiej w Nowym Targu się nie odbędzie. Zabrakło 89 ważnych podpisów na wniosku w tej sprawie. Jak do tego doszło, skoro pomysłodawcy zebrali potrzebną ilość? Otóż aż 641 głosów okazało się nieważnych.

- Wnioskodawcom nie udało się jednak zebrać takiej liczby głosów jaka była potrzebna – komentował Andrzej Rajski, radny miejski, który brał udział w pracach komisji. - 641 głosów okazało się nieważnych, z czego 190 podpisów to byli ludzie, którzy mieszkają w Nowym Targu, ale faktycznie zameldowani są w innej gminie – dodał radny.

d30tr76

Pozostałe nieważne podpisy były niepełne. Brakowało adresu zameldowania albo numeru PESEL. Często też ludzie wpisywali dane do złych rubryk.

Tym samym wniosek o organizację referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej przepadł. Na razie nie wiadomo czy wnioskodawcy ponowią próbę zdobycia potrzebnej liczby podpisów.

d30tr76

Podziel się opinią

Share

d30tr76

d30tr76
Więcej tematów