Trwa ładowanie...
dzmel7v

Referendum w sprawie "strefy ochronnej" w Oświęcimiu?

Rada Miejska Oświęcimia postanowiła, że w sprawie strefy ochronnej wokół Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i planu zagospodarowania przestrzennego zostanie przeprowadzone referendum.

dzmel7v
dzmel7v

Janusz Marszałek, jeden z członków grupy inicjatywnej, która domagała się przeprowadzenia referendum, powiedział w piątek, że miałoby się ono odbyć w lipcu, ale jego dokładna data nie została jeszcze wyznaczona.

Marszałek zaznaczył, że w każdej chwili grupa może się wycofać z postulatu przeprowadzenia referendum, o ile zarząd miasta przychyli się do jej propozycji strefy ochronnej. 30 kwietnia w tej sprawie zawarto już wstępnie kompromis. Grupa zrezygnuje jednak dopiero, gdy plan zostanie skorygowany według ustaleń, które wówczas zapadły.

Ustalono wtedy m.in., że wykreślony zostanie zapis o tzw. przestrzeni symbolicznej oraz zweryfikowane wynikające z niego ograniczenia. Zarząd Miasta ma także powtórnie przeanalizować listę obiektów historycznych i przedstawić grupie uaktualnioną wersję.

Przeprowadzenia głosowania domagają się mieszkańcy, działacze samorządowi i społeczni w Oświęcimiu. Pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum zebrali ok. 6 tys. podpisów, czyli dwukrotnie więcej niż wymaga ustawa. (ajg)

dzmel7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzmel7v
Więcej tematów