Trwa ładowanie...
d2l3rvo
d2l3rvo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rebelianci zabili siedmiu policjantów w Kolumbii

W ataku na patrol policji w północnej Kolumbii zginęło co najmniej siedmiu funkcjonariuszy, a pięciu zostało rannych - poinformowały lokalne władze. Według policji, za tym atakiem stoją rebelianci z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2l3rvo

Do ataku doszło w departamencie Cordoba. Najpierw napastnicy zdetonowali umieszczone przy drodze ładunki wybuchowe, a następnie otworzyli ogień do policjantów.

Od prawie dwóch lat FARC i rząd w Bogocie rozmawiają o zakończeniu trwającego od wielu lat krwawego konfliktu. Mimo negocjacji pokojowych, obie strony nie uzgodniły zawieszenia broni. "Ofensywa przeciwko rebeliantom będzie kontynuowana" - napisał na Twitterze szef kolumbijskiej policji Rodolfo Palomino.

FARC to najstarsza i największa kolumbijska grupa partyzancka, która powstała w 1964 roku. Na początku była zbrojnym skrzydłem Kolumbijskiej Partii Komunistycznej. Rebelianci utrzymują się m.in. z porwań dla okupu i handlu narkotykami. Według najnowszych danych władz w Bogocie, FARC liczy obecnie mniej niż 8 tys. bojowników, w porównaniu z 20 tysiącami w czasach świetności w latach 90.

d2l3rvo

Podziel się opinią

Share

d2l3rvo

d2l3rvo
Więcej tematów