Trwa ładowanie...
d46o0fo

Reakcje rodzin na informacje o losach Boeinga

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego w pekińskim hotelu Lido, gdzie od ponad dwóch tygodni rodziny pasażerów zaginionego Boeinga czekały na informacje o najbliższych. Po informacji o tym, że samolot rozbił się i nikt nie przeżył katastrofy, wiele osób wymagało pomocy medycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bliscy pasażerów boeinga w hotelu w Pekinie
Bliscy pasażerów boeinga w hotelu w Pekinie (PAP/EPA, Fot: Rolex Dela Pena)
d46o0fo

Po tym, jak rodzinom przekazano informacje o losach maszyny, do hotelu Lido przybyła większa liczba karetek. Porządku na miejscu pilnuje policja. Przed kamerami stacji telewizyjnych część pogrążonych w bólu rodzin winą za sytuację obarczyła władze Malezji. Kilka osób zasłabło. Z hotelu na noszach wyniesiono starszego mężczyznę, chwilę później - kobietę w średnim wieku.

"Daily Mail" relacjonuje, że w Hotelu Bangi Putrajaya w Kuala Lumpur, gdzie zatrzymała się część bliskich pasażerów boeinga, słychać było krzyki.

Jak podaje BBC News, część rodzin o śmierci bliskich została poinformowana sms-ami wysłanymi przez Malaysia Airlines. Pytane o to linie wyjaśniły, że sms-y dostały wyłącznie te osoby, z którymi nie udało się skontaktować osobiście.

d46o0fo

Rodziny pasażerów zgromadzone w Kuala Lumpur mają już jutro zostać przetransportowane do australijskiego Perth. To miasto położone najbliżej rejonu, gdzie rozbił się Boeing. Linie Malaysia Airlines zapowiedziały wcześniej, że na miejsce katastrofy sprowadzą po pięciu członków rodzin każdego z pasażerów. Na pokładzie Boeinga znajdowało się 239 osób. Dwie trzecie pasażerów to obywatele Chin

Źródło: IAR, DailyMail.co.uk, BBC News, SkyNews

d46o0fo

Podziel się opinią

Share
d46o0fo
d46o0fo
Więcej tematów