Trwa ładowanie...
d2tma04
powódź

RCB: przybiera woda w dopływach Odry

Przybiera woda w dopływach środkowej Odry. W województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i opolskim oraz łódzkim może zostać przekroczony stan ostrzegawczy, a miejscami alarmowy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało cztery ostrzeżenia hydrologiczne, a także meteorologiczne. Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą spodziewać się deszczy oraz silnych burz z gradem. Nad Bałtykiem będzie mocno wiać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RCB: przybiera woda w dopływach Odry
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2tma04

Ireneusz Lubański z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa powiedział, że wieczorem na Opolszczyźnie padały ulewne deszcze z gradem. W Głubczycach zostało zalanych sześć piwnic w obiektach użyteczności publicznej. Podtopione są liczne gospodarstwa w miejscowościach wzdłuż rzeki Biała Głubczycka. Opady spowodowały uszkodzenie nawierzchni wielu dróg lokalnych, a miejscami ich zalania. Droga krajowa numer 40 z Głubczyc w kierunku granicy została zalana na odcinku czterech kilometrów i jest nieprzejezdna.

Na Lubelszczyźnie deszcze i spływ wody z pól spowodował podtopienie gospodarstw w powiatach janowskim, tomaszowskim, opolskim i krasnostawskim. Na Podkarpaciu w powiatach dębickim, leżajskim, leskim, kolbuszowskim i jarosławskim odnotowano około 40 zdarzeń - to głównie zalane piwnice, studnie, podtopione gospodarstwa.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2tma04

Podziel się opinią

Share
d2tma04
d2tma04