Trwa ładowanie...
Donald Trump

Raport Media Research Center: CNN poświęca 92 proc. czasu jednemu politykowi

Zgodnie z raportem Media Research Center, które przeprowadziło analizę wykorzystania czasu antenowego przez stację CNN, 92 proc. tego czasu poświęcone było Trumpowi i jego prezydenturze. 78 proc. zapraszanych gości było przeciwko prezydentowi, a tylko 6 proc. go popierało.

Share
Raport Media Research Center: CNN poświęca 92 proc. czasu jednemu politykowi
Źródło: Shutterstock.com, Fot: stockphoto mania
d1227gf

Organizacja typu watchdog zanalizowała jeden dzień funkcjonowania CNN – 12 maja. Analiza zaczęła się od programu o 4 rano, a zakończyła o północy co dało 20 godzin materiału, z czego po odjęciu reklam, materiałów promocyjnych i zwiastunów pozostało 13 godzin i 27 minut, co daje średnio 40 min. na godzinę czasu antenowego.

Przez 92 proc. pozostałego czasu (12 godzin i 19 minut) zajmowano się prezydentem Donaldem Trumpem, podczas gdy reszta wszystkich wiadomości z kraju i ze świata dała tylko 68 minut, czyli trochę ponad 3 minuty na godzinę.

d1227gf

Poza 21 minutową transmisją na żywo konferencji prasowej z Białego Domu i spotem Melissy McCarthy parodiującym rzecznika Seana Spicera, reszta czasu antenowego była poświęcona ciągłej analizie zwolnienia przez Trumpa Jamesa Comeya ze stanowiska dyrektora FBI, co 12 maja było wiadomością sprzed 3 dni.

W ciągu tego dnia naliczono 123 wystąpienia gości udzielających wywiadów, bądź uczestniczących w dyskusjach. Ci sami analitycy CNN pojawiali się wielokrotnie w różnych programach stacji.

78 proc. zaproszonych gości było zdecydowanymi krytykami prezydenta, 5,5 proc. miało mieszane uczucia, 10,5 proc. to osoby neutralne w stosunku do Trumpa, a tylko 6 proc. było osobami popierającymi prezydenta.

Odnotowano 69 wystąpień analityków stacji CNN, którzy są przeciwni polityce Trumpa, w porównaniu do jedynie 2 przychylnych. Podczas występów osób mu niesprzyjających dochodziło do bardzo ostrej krytyki prezydenta.

d1227gf

Ana Navarro, analityk CNN, sugerowała, że Republikanie muszą się zbuntować przeciwko Trumpowi oraz że większość społeczeństwa uważa, że rząd i władza przechodzi kryzys.

Brak równowagi w doborze gości przez stację wzmacniany był poprzez częste wyrażanie własnych, bardzo krytycznych, poglądów przez osoby prowadzące programy, bądź serwisy informacyjne.

Przykładowo pracownik stacji Brian Stelter sugerował: “Motywem pierwszych 100 dni prezydentury była nieuczciwość. Jak dotąd, głównym motywem kolejnych 100 dni jest także nieuczciwość”.

Inny, Chris Cuomo skomentował nagrania z Białego Domu, na których pracownicy administracji starają się wytłumaczyć powody decyzji o zwolnieniu Comeya, mówiąc że są „przepełnione kłamstwami”.

CNN uważa siebie za stacje centrową, niesprzyjającą żadnej opcji politycznej.

d1227gf

Podziel się opinią

Share
d1227gf
d1227gf
Więcej tematów