Trwa ładowanie...

Ranking "Wprost". Najbardziej wpływowi Polacy 2019

Jarosław Kaczyński, Olga Tokarczuk i Mateusz Morawiecki prowadzą w rankingu 50 najbardziej wpływowych Polaków 2019 "Wprost". Listę zamyka Agnieszka Holland.

Share
Ranking "Wprost". Najbardziej wpływowi Polacy 2019
Źródło: East News, fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER
d5bwdym

Co ciekawe, Jarosław Kaczyński zajął pierwsze miejsce w rankingu "Wprost" już po raz drugi. W ubiegłym roku na podium oprócz niego znalazł się Mateusz Morawiecki i Donald Tusk.

W tegorocznym zestawieniu szef Rady Europejskiej Donald Tusk zajął czwarte miejsce. Zaraz za nim są bracia Tomasz i Marek Sekielscy, autorzy głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu", o tuszowaniu pedofilii w Kościele w Polsce.

Na szóstym miejscu rankingu "Wprost" uplasował się prezes TVP Jarosław Kurski. Na siódmym - posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Kolejne miejsce - ósme - należy do prezydenta Andrzeja Dudy. Na dziewiątym miejscu znalazł się twórca Radia Maryja i Telewizji Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk.

d5bwdym

Dziesiąte miejsce w rankingu zajmuje duet ze świata muzyki - Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. Ich wrześniowy koncert przeszedł do historii. Jako pierwsi polscy artyści wyprzedali komplet biletów na stołeczny Stadion Narodowy.

Tuż za pierwszą dziesiątką w zestawieniu znalazł się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Na dwunastym miejscu uplasował się najbogatszy Polak Michał Sołowow. Trzynastka należy do lidera SLD Włodzimierza Czarzastego, dalej jest szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś. Na piętnastym miejscu znalazł się symboliczny "polski lekarz", na znak kryzysu w służbie zdrowia.

Dwudzieste miejsce w rankingu zajmuje szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka, tuż za nią mamy gwiazdę polskiego futbolu Roberta Lewandowskiego. W zestawieniu znaleźli się również szef WOŚP Jerzy Owsiak oraz Janina Ochojska z PAH, kolejno na 31. i 39. miejscu. Ostatnią pozycję na liście zajmuje Agnieszka Holland.

Pełny ranking 50 najbardziej wpływowych Polek i Polaków 2019 wraz z uzasadnieniem ich wyboru w dzisiejszym wydaniu tygodnika "Wprost".

d5bwdym

Podziel się opinią

Share
d5bwdym
d5bwdym
Więcej tematów