Trwa ładowanie...
d30m0s5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rakiety z Syrii spadły na tureckie miasto Kilis

• Rakiety z terytorium Syrii spadły na tureckie miasto Kilis
• Media informują o czterech osobach rannych
• Podwyższone środki bezpieczeństwa w regionie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turecko-syryjska granica w pobliżu Kilis
Turecko-syryjska granica w pobliżu Kilis (PAP)
d30m0s5

Pięć pocisków rakietowych odpalonych z Syrii spadło na przygraniczne tureckie miasto Kilis, raniąc co najmniej 4 osoby - informują państwowe media tureckie. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Zniszczony został co najmniej jeden budynek.

Nie wiadomo na razie, czy ostrzał nastąpił z tej części terytorium syryjskiego, którą kontrolują dżihadyści z Państwa Islamskiego.

W Kilisie jest wielu syryjskich uchodźców. To miasto było już wielokrotnie ostrzeliwane z terytorium syryjskiego. Kilka dni temu pocisk rakietowy eksplodował tam w pobliżu parku, raniąc dwie osoby. Władze przeprowadziły wtedy ewakuację szkół.

d30m0s5

W zeszłym tygodniu turecki premier Ahmet Davutoglu poinformował w parlamencie, że 16 kwietnia w Kilisie przywódcy europejscy mają zainaugurować ośrodek dla syryjskich uchodźców - m.in. szkołę i szpital - zbudowany dzięki funduszom Unii Europejskiej.

Trwająca od pięciu lat wojna domowa w Syrii pochłonęła życie około 270 tysięcy ludzi. 12 milionów musiało opuścić swoje domy.

d30m0s5

Podziel się opinią

Share

d30m0s5

d30m0s5
Więcej tematów