Trwa ładowanie...
d67suyi

Rakiety z Syrii spadły na tureckie miasto Kilis

• Rakiety z terytorium Syrii spadły na tureckie miasto Kilis • Media informują o czterech osobach rannych • Podwyższone środki bezpieczeństwa w regionie
Share
Turecko-syryjska granica w pobliżu Kilis
Turecko-syryjska granica w pobliżu KilisŹródło: PAP
d67suyi

Pięć pocisków rakietowych odpalonych z Syrii spadło na przygraniczne tureckie miasto Kilis, raniąc co najmniej 4 osoby - informują państwowe media tureckie. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Zniszczony został co najmniej jeden budynek.

Nie wiadomo na razie, czy ostrzał nastąpił z tej części terytorium syryjskiego, którą kontrolują dżihadyści z Państwa Islamskiego.

W Kilisie jest wielu syryjskich uchodźców. To miasto było już wielokrotnie ostrzeliwane z terytorium syryjskiego. Kilka dni temu pocisk rakietowy eksplodował tam w pobliżu parku, raniąc dwie osoby. Władze przeprowadziły wtedy ewakuację szkół.

W zeszłym tygodniu turecki premier Ahmet Davutoglu poinformował w parlamencie, że 16 kwietnia w Kilisie przywódcy europejscy mają zainaugurować ośrodek dla syryjskich uchodźców - m.in. szkołę i szpital - zbudowany dzięki funduszom Unii Europejskiej.

Trwająca od pięciu lat wojna domowa w Syrii pochłonęła życie około 270 tysięcy ludzi. 12 milionów musiało opuścić swoje domy.

d67suyi

Podziel się opinią

Share
d67suyi
d67suyi
Więcej tematów