Trwa ładowanie...
d3wspsc

Rafał Trzaskowski jako kandydat na prezydenta Warszawy. Na Twitterze zawrzało. Koledzy z PO są zachwyceni, a PiS rzuca złośliwościami

"Fantastyczny prezydent" czy postać, która ukrywała "przekręty reprywatyzacyjne"? Na Twitterze trwa ostry spór o to, czy Rafał Trzaskowski, którego Grzegorz Schetyna ogłosił kandydatem z ramienia PO na prezydenta Warszawy, jest osobą odpowiednią na to stanowisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatura Rafała Trzaskowskiego dla wielu jest zaskoczeniem
Kandydatura Rafała Trzaskowskiego dla wielu jest zaskoczeniem (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3wspsc

Rafał Trzaskowski otrzymuje od swojej partii silne poparcie. "Trzaskowski kandydatem PO. To dopiero początek ważnej, trudnej i długiej kampanii o Warszawę. Nerwowość PiS potwierdza, że to dobry wybór" - napisała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zdaniem Róży Thun wystawienie przez PO Rafała Trzaskowskiego na kandydata w wyborach na prezydenta stolicy to "oczywista oczywistość". "Gratuluję Warszawiakom świetnego kandydata" - napisała na Twitterze europoseł PO.

Równie pozytywne zareagował Sławomir Nitras. "Vamos Rafał!!!" - napisał poseł PO.

"Warszawa będzie miała fantastycznego Prezydenta" - uznał Michał Szczerba.

A co o tej decyzji sądzi partia rządząca? "Kandydat PO to nie jest „zmiana” w Warszawie. To „POdmiana”. Rafał Trzaskowski za Hannę Gronkiewicz-Waltz" - stwierdziła Beata Mazurek.

Na odwrót widzi to Paweł Szefernaker. "Rafał Trzaskowski to czwarta kadencja HGW w Warszawie!" - napisał na Twitterze polityk PiS-u.

Typowany jako prawdopodobny kontrkandydat z ramienia PiS Patryk Jaki ostro zaatakował Trzaskowskiego. "PO rozpoczęła walkę o 4 kadencję HGW. Szef kampanii HGW - R.Trzaskowski milczał najdłużej na temat przekrętów reprywatyzacyjnych" - twierdzi wiceminister sprawiedliwości.

Trudną dla Nowoczesnej sytuację - z wypowiedzi Katarzyny Lubnauer wynika, że jest zaskoczona decyzją PO - skomentowała Barbara Nowacka. "PO i .N wystawia przeciw sobie kandydatów w Warszawie. A mainstream nadal krzyczy że brak jedności opozycji to wina lewicy. Paradne" - stwierdziła polityk lewicy.

Schetyna m.in. o wyzwaniach stojących przed PO, wyborach samorządowych i naporze „młodych wilków” m.in. Trzaskowskiego w „Kto nami rządzi?”.

d3wspsc

Podziel się opinią

Share
d3wspsc
d3wspsc
Więcej tematów