Trwa ładowanie...
Rafał Trzaskowski gościem programu "Tłit"
Natalia Durman

Rafał Trzaskowski gościem programu "Tłit"

Zapraszamy na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Share
d28vpc0

Co dziś w programie? Jarosław Kaczyński przerwał milczenie i zabrał głos w sprawie protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Według prezesa PiS nie mógł on być inny w świetle obowiązującej konstytucji.

- Przypomnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 93-97 w 1997 roku. Był to parlament, w którym bardzo dużą przewagę miała lewica - mówi Jarosław Kaczyński na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

d28vpc0

Prezes PiS ocenia, że demonstracje. które przetaczają się od czwartku będą kosztowały życie wielu ludzi. - Ci, którzy do nich nawołują, i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom - wskazał Kaczyński.

Strajk kobiet

Od piątku w całej Polsce odbywają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego delegalizującej dotychczas obowiązujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na wady medyczne płodu. Na ulice wyszły setki tysięcy głównie młodych osób. W wielu miejscach interweniowała policja.

We wtorek Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił szereg postulatów, które musi spełnić rząd, by ludzie wrócili do domów. Większość całkowicie wykracza poza powód dzisiejszych protestów. Jeden z punktów brzmi: "Chcemy dymisji rządu".

Koronawirus w Polsce

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz bardziej dramatyczna. W ciągu niespełna miesiąca zakaziło się dwa razy więcej osób niż przez ponad pół roku epidemii.

Mamy 16 300 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 132 osoby chore na COVID-19.

d28vpc0

Podziel się opinią

Share
d28vpc0
d28vpc0
Więcej tematów