ycipk-4isb9w

Rafał Gaweł czuje się prześladowany za "bycie LGBT". "Nie będę w Polsce bezpieczny"

Skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa finansowe Rafał Gaweł przebywa w Norwegii, by uniknąć więzienia w Polsce. Działacz twierdzi, że jeśli wróci do kraju, czekają go szykany ze względu na orientację seksualną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Gaweł
Rafał Gaweł (PAP)
ycipk-4isb9w

Założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych otrzymał niedawno norweskie obywatelstwo, co de facto uniemożliwia wysłanie za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania. Gaweł skarży się na zachowanie radnego PiS ze Szczecina Dariusza Mateckiego.

"Pan Matecki dzięki działaniom operacyjnym białostockiej prokuratury posiada wiedzę dotyczącą mojego życia prywatnego, dzięki temu dowiedział się, że jestem osobą biseksualną, która należy do społeczności LGBT+. To wystarczyło, by publicznie na antenie rozgłośni Polskiego Radia znieważać mnie nazywając 'obrzydliwym latarnikiem LGBT, który prowadzi akcję seksualizacji dzieci w szkołach'" - napisał na swoim Facebooku.

ycipk-4isb9w

Lewicowy działacz twierdzi, że ewentualny powrót do Polski i osadzenie go w więzieniu będą zagrażały jego bezpieczeństwu. O realnym zagrożeniu ma świadczyć m.in. wypowiedź Mateckiego, który jest bliskim współpracownikiem wiceministra sprawiedliwości, a niebawem europosła Patryka Jakiego.

Zobacz także: Tusk punktuje Horałę ws. państw UE na komisji ds. VAT

ycipk-4isb9w

Matecki podkreśla, że biseksualizm Gawła nie ma nic wspólnego z wyrokiem wydanym przez sąd. "O, przestępca, który uciekł do Norwegii po tym jak został skazany za defraudowane pieniędzy skarży się, że jest ścigany, bo jest 'ze społeczności LGBT+'. Nie przestępco - jesteś ścigany, bo kradłeś a Twoja orientacja seksualna nie ma z tym nic wspólnego" - odpowiedział na Twitterze radny PiS.

Przypomnijmy, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata więzienia za oszustwa i wyłudzenia na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Gaweł oszukał jeden z banków na 220 tys. zł, a Fundację Batorego na 107 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4isb9w
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4isb9w

ycipk-4isb9w
ycipk-4isb9w