Trwa ładowanie...

Radna PO "obrażała" żołnierzy wyklętych. Jest śledztwo

Policja wszczęła śledztwo w sprawie facebookowego wpisu częstochowskiej radnej PO, która nazwała część spośród żołnierzy wyklętych "bandytami" i "zabijającymi Żydów". Sprawę do prokuratury złożyli dwaj byli radni PiS z tego samego regionu.

Radna PO "obrażała" żołnierzy wyklętych. Jest śledztwoŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2fxlvo

Dochodzenie jest prowadzone w związku z szerzeniem nienawiści na tle różnic narodowościowych i ma potrwać blisko dwa miesiące. To efekt interwencji byłych częstochowskich radnych PiS Artura Sokołowskiego i Krzysztofa Janusa, którzy na początku marca zgłosili sprawę wpisu do prokuratury.

– Zbrodnie „Żbika”, „Burego”, „Łupaszki”, „Sokoła”, „Zygmunta”, „Szarego”, „Ognia”. „Zabijający Żydów”: „Groźny”, „Warszyc”, „Otto”. Bandyci to wy!!! – wyliczała we wpisie na Facebooku Jolanta Urbańska. W poście znalazła się również grafika, w której poinformowano, że żołnierze wyklęci są winni śmierci 5 tys. cywilów, a wśród nich 187 dzieci poniżej 14. roku życia.

Później radna zmieniła wpis i zamiast „Zabijający Żydów” użyła słów „Opcja antysemicka”. "Mnie można obrażać – mam grubą skórę, wiele już zniosłem, wiele jeszcze zniosę. Ale nie pozwolę na to, aby mianem „bandytów” i „morderców Żydów” określano naszych bohaterów narodowych i regionalnych, takich jak kapitan Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Na takie wpisy trzeba reagować" - napisał w odpowiedzi na swoim koncie na Facebooku Artur Sokołowski.

Dla radnej informacja o wszczęciu śledztwa jest zupełnie niezrozumiała. - W ogóle nie było moją intencją odbieranie godności wszystkim żołnierzom podziemia, tylko zwrócenie uwagi na to, że jeśli będziemy czcić bandytów, to odbiera się godność tym, którzy byli prawdziwymi bohaterami - stwierdziła.

Źródło: "Dziennik Zachodni"

d2fxlvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fxlvo
Więcej tematów