Trwa ładowanie...
d2x1ox6
d2x1ox6

Radio Watykańskie ograniczyło czas nadawania programów

Zgodnie z zapowiedzią, Radio Watykańskie ograniczyło o połowę nadawanie swoich programów na falach średnich. Od poniedziałku watykańska radiostacja nadaje 7 zamiast 14 godzin programów na tej częstotliwości.
Share
d2x1ox6

Ograniczenie to jest spowodowane konfliktem ze stroną włoską. Włochy oskarżają radio o tzw. zanieczyszczenie elektromagnetyczne, czyli zbyt silne pole wytwarzane przez watykańską stację nadawczą w Santa Maria di Galeria. Minister ochrony środowiska Willer Bordon groził nawet Radiu Watykańskiemu odcięciem prądu, jeśli nie zastosuje się do włoskich norm.

Tydzień temu dyrektorzy Radia Watykańskiego zapowiedzieli, że zmniejszą moc nadawczą stacji likwidując połowę programów nadawanych na falach średnich.

Uprzedzaliśmy naszych słuchaczy o mających nastąpić zmianach. Ograniczanie transmisji na falach średnich zaczęliśmy już w początkach lutego. Można przypuszczać, że właśnie antena nadająca na falach średnich wytwarza najsilniejsze pole elektromagnetyczne - powiedział ojciec Federico Lombardi-dyrektor programowy Radia Watykańskiego.

Ograniczenie transmisji odbiło się także na polskiej sekcji Radia Watykańskiego. Nie ma nas na średniej fali. Jednak nasze audycje są retransmitowane przez Polskie Radio i kilka radiostacji - powiedział szef polskiej sekcji Radia Watykańskiego ksiądz Andrzej Majewski. (ajg)

d2x1ox6

Podziel się opinią

Share
d2x1ox6
d2x1ox6
Więcej tematów