Trwa ładowanie...

Radio Maryja alarmuje. Chcą zniszczyć "imperium Rydzyka"

Radio Maryja apeluje do Watchdog Polska, aby ta ujawniła powiązania ze "spokrewnionymi organizacjami globalistycznymi". Zespół Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Prośba o wsparcie wpłynęła także do Rodziny Radia Maryja.
Share
Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk Źródło: East News, Fot: Adam Juszkiewicz
d38knwi

Oficjalny komunikat Zespołu Wspierania Radia Maryja dostępny jest na stronie rozgłośni. Można w nim przeczytać m.in. o początkach działalności medium ojca Tadeusza Rydzyka, wyborze patronki radia, a także o atakach na Polskę, Radio Maryja i Telewizję Trwam.

"Współcześni, wpływowi i niezwykle zasobni ludzie, budujący bezbożny globalny świat, nie chcą Chrystusa. On im przeszkadza, gdyż ludzie wierzący mogą skutecznie zniweczyć ich zamiary. Ci bogaci materialnie ludzie, lecz ubodzy duchem, nie rozumieją, że tylko w Chrystusie jest prawdziwa wolność – wolność od zła, które jest destrukcyjnym przeciwieństwem miłości" - podano w komunikacie.

Jak przekazał zespół, to wpływa na to, że Polska jest "ustawicznie szkalowania i poniżana na arenie międzynarodowej przez wrogów zewnętrznych i wewnętrznych".

d38knwi

Radio Maryja o planie europejskim

W komunikacie przekazano, że w Europie realizowany jest plan likwidacji chrześcijaństwa - szczególnie Kościoła katolickiego. Ten nie powiedzie się "bez dechrystianizacji Polski". "Realizatorzy tego planu, zdają sobie też sprawę, że proces dechrystianizacji Polski nie będzie skuteczny, póki istnieje Radio Maryja i Telewizja Trwam oraz wyrosła przy nich licząca setki tysięcy osób Rodzina Radia Maryja" - czytamy w komunikacie.

Jak tłumaczy Zespół Wspierający Radia Maryja - właśnie dlatego te media katolickie często są atakowane i nazywane m.in. "imperium Ojca Rydzyka".

Zobacz też: Ogromne dotacje dla Tadeusza Rydzyka. Katarzyna Lubnauer komentuje

Nękane "imperium Ojca Rydzyka"

"W związku z powyższym rodzą się pytania o zakres kompetencji uzurpowanych sobie przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska, o podstawy prawne tego działania noszącego znamiona nękania, a także ostatecznie o realne cele, które przyświecają żądaniom" - przekazano w komunikacie. Zespół apeluje o szczegółowe ujawnienie powiązań tej organizacji "ze spokrewnionymi sobie organizacjami globalistycznymi".

d38knwi

Na końcu oświadczenia zaapelowano do członków Radia Maryja, aby ci zadawali pytania do zarządu Sieci Obywatelskiej, dlaczego ta chce skrzywdzić setki tysięcy Polaków, próbując zniszczyć im katolicką Telewizję Trwam, która "utrzymuje się z dobrowolnych datków". "Czy czynicie to na prośbę, a może żądanie, zagranicznych neomarksistowskich sponsorów?" - dodano.

Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja zabrał głos

Rozgłośnia zacytowała także słowa prof. dr hab. Zbigniewa Jacyny-Onyszkiewicza przewodniczącego Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu, który stwierdził, że blokowanie mediów ojca Rydzyka to "wielka szkoda i przykrość dla wielu tysięcy ludzi".

"To wszystko można sprowadzić do nękania Fundacji 'Lux Veritatis'. Celem tego jest uniemożliwienie nadawania programów przez TV Trwam" - wskazał Jacyna-Onyszkiewicz.

d38knwi

Profesor dodał, że " Watchdog Polska nie działa w próżni" i ma ogromne poparcie z wielu ośrodków i organizacji za granicą. Dlatego też stowarzyszenie powinno to ujawnić.

Przypomnijmy, że Watchdog wytoczył sprawę karną zarządowi Fundacji "Lux Veritatis" ws. nieudostępnienia informacji o wydatkowaniu środków publicznych z lat 2008-2016. Pierwsze posiedzenie odbyło się 29 kwietnia. Następne przewidziane jest na koniec czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38knwi

Podziel się opinią

Share
d38knwi
d38knwi
Więcej tematów