Trwa ładowanie...
d1pdpr6

Rada Morza Bałtyckiego o promieniowaniu

Państwa położone nad Bałtykiem rozszerzą współpracę w zakresie ochrony przed promieniowaniem. Będą też wymieniać się danymi na ten temat - zapowiedział niemiecki minister spraw zagranicznych Joschka Fischer w czasie 10. konferencji Rady Morza Bałtyckiego, która odbywa się Hamburgu.

d1pdpr6
d1pdpr6

Fischer zapewnił, że informacje o poziomie radiacji będą dostępne na bieżąco, a nie dopiero wtedy, gdy wydarzy się katastrofa.

Niemiecki minister przekazał rotacyjne przewodnictwo w Radzie Państw Bałtyckich szefowi rosyjskiej dyplomacji Igorowi Iwanowowi.

Iwanow wykorzystał swe wystąpienie w Hamburgu do skrytykowania republik bałtyckich za niezadowalające - jego zdaniem - traktowanie mniejszości rosyjskiej. Iwanow nie powiedział, które kraje ma na myśli, ale jego otoczenie wskazało na Łotwę i Estonię. Według Rosjan państwa te przyznają obywatelstwo tylko tym, którzy mieszkali tam przed radziecką aneksją w 1940 roku.

Rada Państw Morza Bałtyckiego powstała w 1992 roku w Kopenhadze. Obraduje co roku z udziałem ministrów spraw zagranicznych 11 krajów członkowskich, w tym Polski. Jej pracami na co dzień kieruje komisja, w której skład wchodzą dyplomaci i eksperci. (aso)

d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj