Trwa ładowanie...

Rada Europy odpowiada Polsce. "Opinia Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego jest nadal ważna"

Opinia Komisji Weneckiej na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego jest nadal ważna - oświadczył rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos. Tak odniósł się do odpowiedzi strony polskiej wysłanej do Komisji Europejskiej w sprawie TK.

Share
Rada Europy odpowiada Polsce. "Opinia Komisji Weneckiej ws. Trybunału Konstytucyjnego jest nadal ważna"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d11s22k

Komisja Europejska uważa, że polski rząd powinien zrealizować rekomendacje Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, dotyczące rozwiązania kryzysu wokół TK.

Zalecenia, jakie wydała Komisja Europejska w sprawie praworządności, są zgodne z wcześniejszymi opiniami Komisji Weneckiej.

Rzecznik Rady Europy podkreślił, że "opinia Komisji Weneckiej na temat Polski jest wciąż ważna, a jej zaniepokojenie dotyczące sądownictwa pozostaje obowiązujące".

d11s22k

Panos Kakawiatos dodał: "Nie otrzymaliśmy żadnego formalnego wniosku o ponowny przegląd naszej opinii na temat Polski na tym etapie, a zatem na następnej plenarnej sesji Komisji w Wenecji w przyszłym miesiącu nie planuje się nic, co dotyczyłoby Polski".

Jest odpowiedź Polski na zalecenia KE z 21 grudnia 2016 roku

Strona polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedź na uzupełniające zalecenia KE wydane w grudniu 2016 roku ws. praworządności w Polsce - podało MSZ. Chodzi o procedurę praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. 21 grudnia 2016 roku KE wyraziła oczekiwanie, że polskie władze odpowiedzą w ciągu dwóch miesięcy.

"Strona polska przekazała dzisiaj do Komisji Europejskiej odpowiedź na niewiążące uzupełniające Zalecenie z dnia 21 grudnia 2016 roku w sprawie praworządności w Polsce" - poinformowało MSZ w oświadczeniu.

"Podkreśliliśmy w niej, że utrwalenie demokratycznego porządku prawnego w Polsce, w tym ustanowienie stabilnych podstaw funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego jest nadrzędnym celem władz polskich, stąd wszelkie sugestie usprawniające działania sądu konstytucyjnego przyjmowane są z otwartością" - poinformowało MSZ.

d11s22k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11s22k
d11s22k
Więcej tematów