Trwa ładowanie...

Racibórz. Znaleziono nieprzytomnych więźniów, powodem mogą być dopalacze

W zakładzie karnym w Raciborzu dwóch osadzonych zatruło się nieznaną substancją chemiczną. Służby ustalają, w jaki sposób doszło do zdarzenia, jednak podejrzewa się, że więźniowie zażyli dopalacze.

Share
Racibórz. Znaleziono nieprzytomnych więźniów, powodem mogą być dopalacze
Źródło: Shutterstock.com
d2jmvt6

O incydencie poinformowało m.in TVN24. Jak wynika z informacji, do zatrucia doszło 28 lipca. Nieprzytomni więźniowie z podejrzeniem zatrucia zostawili przewiezieni do szpitala w Sosnowcu.

- To były substancje chemiczne. Czynności mające wyjaśnić, co to dokładnie było, trwają - cytuje porucznika Krzysztofa Thyma z zakładu karnego w Raciborzu Gazeta.pl.

Co wiadomo o zatrutych mężczyznach? Więźniowie przebywali w półotwartym zakładzie karnym, który pozwala osadzonym na wychodzenie do pracy. Jednak, jak zaznacza Thym, to nie dotyczyło tych konkretnych mężczyzn. Służby ustalają jaką subtancję zażyli oraz skąd ją pozyskali.

d2jmvt6

Jeden z nich opuścił już szpital. Stan drugiego więźnia jest poważny i nadal przebywa w Regionalnym Ośrodku Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

ZOBACZ WIDEO: Lubnauer: PiS nie wygrało wyborów, tylko zjednoczyło prawą stronę sceny politycznej

Tragiczne skutki dopalaczy

#

W ostatnim tygodniu na terenie województwa łódzkiego zmarło dziesięć osób, które najprawodpobmiej zażyły dopalacze. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi powołał specjalną ekipę złożoną z najlepszych policjantów wyspecjalizowanych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej oraz cyberprzestępczości.

d2jmvt6

Grupa ma działać wraz z prokuraturą, aby możliwie szybko wyjaśnić okoliczności wszystkich zgonów, które nastąpiły najprawdopodobniej po zażyciu dopalaczy. Ich celem jest także ustalenie tożsamości osób odpowiedzialnych za handel substancjami zagrażającymi zdrowiu i życiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24/gazeta.pl

d2jmvt6

Podziel się opinią

Share
d2jmvt6
d2jmvt6
Więcej tematów