Trwa ładowanie...

Pyrkon - święto miłośników fantastyki w Poznaniu już w ten weekend

W dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkają się miłośnicy gier, książek, filmów, seriali i komiksów poświęconych fantastyce. To jedna z największych tego typu imprez w Europie.
Share
Pyrkon - święto miłośników fantastyki w Poznaniu już w ten weekend
Źródło: materiały prasowe
d2wdqlq

Gdyby bohaterowie serialu „Teoria wielkiego podrywu” istnieli naprawdę, z pewnością pojawiliby się w najbliższy weekend w Poznaniu, aby odwiedzić Festiwal Fantastyki Pyrkon, który w tym roku odbędzie się już po raz piętnasty.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym prestiżem i zainteresowaniem fanów „Gwiezdnych Wojen”, „Star Treka”, „Wiedźmina” czy „Władcy Pierścieni”. Przed rokiem Pyrkon odwiedziło ponad 24 tysiące osób i to nie tylko z Polski. Do Poznania przyjeżdżają także fani z Niemiec, Czech, Słowacji i państw skandynawskich.

- Teraz spodziewamy się jeszcze wyższej frekwencji, ponieważ festiwal odbędzie się w aż 10 pawilonach, dla porównania przed rokiem tylko w siedmiu – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Daria Pilarczyk, jedna z osób współorganizujących Pyrkon.

d2wdqlq

Członkowie Klubu Fantastyki Druga Era, którzy od początku organizują Pyrkon, tym razem przygotowali program zajmujący w sumie ponad 1400 godzin. Program jest podzielony na kilka sekcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie – są bloki poświęcone grom komputerowym, planszowym, filmom, serialom, komiksom, mandze i anime, literaturze.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się konkurs „Maskarada” dla tzw. miłośników cosplay, czyli osób, które przebierają się za bohaterów filmów, gier czy komiksów.

- Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i podobnie będzie w tym roku. Zapewniamy wysoki poziom, ponieważ prowadzimy selekcję osób, które dostaną szansę zaprezentowania się na scenie – zapowiada Daria Pilarczyk.

Pyrkon co roku odwiedzają także znani twórcy literatury fantastycznej. W najbliższy weekend na poznańskich targach będzie można spotkać m.in. Kevina Hearne’a, autora cyklu „Kroniki Żelaznego Druida”, a także Andrzeja Pilipiuka, Macieja Parowskiego, Michała Cetnarowskiego, Jarosława Grzędowicza oraz Maję Lidię Kossakowską.

d2wdqlq

- Festiwal odwiedzi także John Kovalic, twórca bardzo popularnej gry „Munchkin”, który na żywo pokaże, jak rysuje swoje charakterystyczne postacie. Uczestnicy spotkania także będą mogli spróbować narysować postać przypominającą te z gry – wyjaśnia Daria Pilarczyk.

Festiwal Fantastyki Pyrkon rozpocznie się w piątek, 24 kwietnia o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 19:30. Trzydniowe karnety kosztują 60 zł, jednorazowe bilety na piątek i niedzielę po 25 zł, a na sobotę 35 zł. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.pyrkon.pl.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2wdqlq

Podziel się opinią

Share
d2wdqlq
d2wdqlq
Więcej tematów