Trwa ładowanie...
d1laojn

Putin szykuje się do przejęcia władzy? Przeciek w sieci

W Rosji zarejestrowano adres internetowy Putin-2012.rf, co - jak sugerują tamtejsze media - może być zapowiedzią, że premier Władimir Putin wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich.
Share
Putin szykuje się do przejęcia władzy? Przeciek w sieci
Źródło: AFP
d1laojn

Internetowy portal Gazeta.ru informuje, że Federalna Służba Ochrony - rządowa agencja, której zadaniem jest chronienie wysokich rangą osobistości oficjalnych - zarejestrowała kilka adresów internetowych, które - jak się wydaje - sugerują start Putina w wyborach w 2012 roku.

Natomiast żaden z ponad 400 adresów, zarejestrowanych przez tę służbę, nie wiąże obecnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa z wyborami. Chodzi o adresy pisane cyrylicą, które stały się dostępne latem bieżącego roku.

Putin mówi, że nie zdecydował jeszcze, czy w 2012 roku będzie się ubiegał o prezydenturę. Ale - jak pisze Reuters - większość dyplomatów i analityków oczekuje jego powrotu na Kreml.

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow zaprzeczył, jakoby rejestracja adresu internetowego była sygnałem, że premier planuje powrót na urząd prezydenta, który sprawował już w latach 2000-2008.

d1laojn

Podziel się opinią

Share
d1laojn
d1laojn
Więcej tematów