Trwa ładowanie...
d22am8x
d22am8x

Putin spotkał się z Musharrafem i Vajpayee

Prezydenci Indii i Rosji (AFP)Prezydent Rosji Władimir Putin, który próbuje mediować w sprawie konfliktu między Indiami a Pakistanem, spotkał się we wtorek w Ałma Acie z prezydentem Pakistanu Pervezem Musharrafem i premierem Indii Atalem Beharim Vajpayee`em.
Share
d22am8x

Putin powiedział Musharrafowi, że niezbędne jest nie tylko złagodzenie obecnego napięcia w stosunkach między Delhi a Islamabadem, ale całkowite odejście od konfrontacji.

Właśnie skończyłem spotkanie z prezydentem Pakistanu - powiedział Putin, rozpoczynając spotkanie z Vajpayee`em. Dał mi on- jak sądzę - serię pozytywnych sygnałów i z przyjemnością powiem panu o nich.

Musharraf i Vajpayee, których kraje znajdują się od lat w stanie konfliktu w sprawie Kaszmiru, uczestniczyli w Ałma Acie w szczycie azjatyckim, jednak odmówili spotkania się ze sobą. Zgodzili się natomiast na osobne spotkania z prezydentem Putinem, który przekazał im zaniepokojenie USA i przywódców państw europejskich w związku z ostatnimi wydarzeniami na granicy pakistańsko- indyjskiej.

d22am8x

Ostatnio społeczność światowa śledzi wydarzenia na granicy indyjsko-pakistańskiej ze szczególnym niepokojem. Moi koledzy - miałem ostatnio wiele spotkań na szczycie Rosja-UE i Rosja-NATO - prosili mnie o przekazanie panu swego zaniepokojenia - powiedział Putin podczas spotkania z Musharrafem.

Podziękował mu za wcześniejsze wypowiedzi podczas szczytu azjatyckiego, w których Musharraf potępił terroryzm i powiedział, że nie chce wojny z Indiami, choć Pakistan jest gotów do walki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po spotkaniu z rosyjskim prezydentem Pervez Musharraf poinformował, że Putin zaprosił go na rozmowy do Moskwy. Prezydent Putin zaprosił mnie do Moskwy i powiedział, że zamierza też zaprosić premiera Atala Behari Vajpayee - powiedział Musharraf po spotkaniu z rosyjskim prezydentem, które odbyło się przy okazji szczytu azjatyckiego w Ałma Acie.

Z pewnością pojadę. Nie mogę się jednak wypowiadać w imieniu premiera Vajpayee`a - powiedział Musharraf. (and)

d22am8x

Podziel się opinią

Share
d22am8x
d22am8x
Więcej tematów