Trwa ładowanie...
d29t586

"Putin nie powiedział ostatniego słowa w sprawie Ukrainy"

Władimir Putin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawie Ukrainy - uważa analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Piotr Kościński. Podczas obrad w Genewie, Ukraina, Rosja, USA i Unia Europejska uzgodniły, że wszystkie strony muszą zaniechać wszelkiej przemocy i prowokacji. Ustalono również, że grupy będące w nielegalnym posiadaniu broni muszą zostać rozbrojone, a zajęte budynki - wrócić do prawowitych właścicieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (AFP, Fot: Mikhail Klimentyev/Ria-Novosti)
d29t586

W opinii Piotra Kościńskiego, stabilizacji sytuacji na Ukrainie nie będą jednak sprzyjać zbliżające się wybory prezydenckie w tym kraju. Zwolennicy Majdany będą się dzielić, a przeciwnicy jednoczyć. Do tego dojdzie jeszcze czynnik rosyjski. - Putin ma do powiedzenia jeszcze wiele ostatnich słów w sprawie Ukrainy i myślę, że będzie je wypowiadał w zależności od rozwoju sytuacji - powiedział analityk.

Ekspert zaznaczył, że na razie z Krymem Ukraina może się pożegnać. Choć, jak dodał, paradoksalnie wszystko może się jeszcze zdarzyć. Jeśli za dwa, trzy lata, sytuacja gospodarcza na Ukrainie się poprawi, a w Rosji pogorszy, to nastroje proukraińskie będą wzrastać.

Z porozumieniem genewskim nie zgadzają się separatyści w Doniecku. Ich przywódca podkreśla, że zostało podjęte bez udziału bojówek walczących o odłączenie regionu od Ukrainy. Separatyści zapowiadają dalsze działania.

Równocześnie Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że mimo porozumienia, trwa akcja antyterrorystyczna na wschodzie kraju.

Zobacz również. Paweł Kowal: Władimir Putin buduje trzecie imperium.

d29t586

Podziel się opinią

Share
d29t586
d29t586
Więcej tematów