Trwa ładowanie...
d1dghb5

Putin i Bush o terroryźmie i ABM

Putin i Bush na wspólnej konferencji prasowej (AFP)
Rosja i USA będą zwalczać terroryzm
wykorzystujący broń biologiczną, chemiczną i nuklearną -
oświadczyli w niedzielę prezydenci obu państw w Szanghaju.
Władimir Putin i George W. Bush rozmawiali po
zakończeniu szczytu państw APEC.

d1dghb5
d1dghb5

Po rozmowach Bush powiedział, że Rosja odgrywa znaczącą i odpowiedzialną rolę w koalicji antyterrorystycznej. Dodał też, że Putin w pełni poparł amerykańską operację zbrojną w Afganistanie. Rosyjski prezydent odpowiedział natomiast, że amerykańska akcja jest wyważona i adekwatna. Obie strony zgodziły się na ściślejszą współpracę na rzecz powstrzymania wykorzystania przez terrorystów broni masowego rażenia, w tym broni biologicznej.

We wspólnym oświadczeniu prezydenci zapowiedzieli wzmocnienie współpracy w walce przeciwko nowym zagrożeniom terrorystycznym - przy wykorzystaniu broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej, a także z przy wykorzystaniu komputerów.

Według rosyjskiego ministra obrony Siergieja Iwanowa, obaj prezydenci rozmawiali również o przyszłości Afganistanu. Zdaniem rosyjskiego ministra, postanowili ściśle koordynować działania mające umożliwić stworzenie takiego rządu afgańskiego, który zapewniłby nierozprzestrzenianie się zagrożenia terroryzmem z terytorium tego kraju.

Przywódcy omawiali także problem układu o systemach obrony przeciwrakietowej ABM i o redukcji arsenałów broni nuklearnej. Putin ocenił, że Stany Zjednoczone i Rosja poczyniły postępy w rozmowach na temat układu ABM. (kar)

d1dghb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dghb5
Więcej tematów