ycipk-39a25v

Puszcza Notecka. Koniec trwającej blisko miesiąc obławy. Jacek D. zatrzymany

Puszcza Notecka. Prowadzona od 23 września obława zakończona. 60-letni drwal, Jacek D. został zatrzymany. Mężczyzna podejrzewany jest o podpalenie jednorodzinnego domu, w którym byli członkowie jego rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała Jacka D., poszukiwanego od kilku tygodni w Puszczy Noteckiej
Policja zatrzymała Jacka D., poszukiwanego od kilku tygodni w Puszczy Noteckiej (KWP w Poznaniu)
ycipk-39a25v

Informację o zatrzymaniu 60-latka przekazał na swoim profilu na Twitterze rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. "Policjanci zatrzymali poszukiwanego drwala z Kaplina. Mężczyzna ukrywał się od tygodni w Puszczy Noteckiej. Jest podejrzany o podpalenie domu, w którym byli ludzie" - napisał Borowiak.

- W trakcie prowadzenia działań policjanci otrzymali informację, że w pobliżu Jeziora Piaskowego pod folią leży człowiek. Policjanci sprawdzili to miejsce i odnaleźli Jacka D. Jest cały i zdrowy. Został teraz przewieziony przez policję na badania - opowiada portalowi gloswielkopolski.pl Przemysław Araszkiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Zobacz także: Międzychód. Obława w Puszczy Noteckiej. Duże siły policji

ycipk-39a25v

Mężczyzna prawie od miesiąca ukrywał się w Puszczy Noteckiej. Poszukiwało go ponad stu policjantów. W akcji wykorzystano także policyjne psy patrolowo-tropiące i śmigłowiec. Przyjechali strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego, którzy przy użyciu sonarów przeszukiwali kilka akwenów wodnych w Puszczy Noteckiej. Do poszukiwań zbiega zaangażowano także Straż Rybacką.

Jacek D. znał las jak własną kieszeń. Przez wiele lat pracował jako drwal. Nic dziwnego, że był w stanie tak długo się ukrywać.

Co pchnęło go do podpalenia domu? Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzinny konflikt. Jacek D. - jak opowiadają sąsiedzi mężczyzny - miał przepisać dom członkom rodziny w zamian za opiekę. Rodzina jednak nie wywiązywała się ze swoich zobowiązań.

ycipk-39a25v

Zobacz także: Puszcza Notecka. Policja wciąż szuka Jacka D. Miał podpalić rodzinny dom

W nocy z 22 na 23 września 60-latek miał wzniecić pożar domu. Z relacji sąsiadów wynika, że podpalił meble oraz drzwi w korytarzu, które rzekomo zastawił butlami z gazem. Sąsiedzi ugasili ogień i wezwali strażaków. Wówczas Jacek D. zbiegł do Puszczy Noteckiej.

Źródło: Twitter, gloswielkopolski.pl, radiopoznan.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39a25v

ycipk-39a25v
ycipk-39a25v