Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+4
16-07-2016 (21:05)

Pucz w Turcji: nakazano aresztowanie ponad 2,7 tys. sędziów i prokuratorów

• Tureckie władze nakazały aresztowanie 2745 sędziów i prokuratorów
• Sprawa ma związek z nieudanym wojskowym puczem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pucz w Turcji: nakazano aresztowanie ponad 2,7 tys. sędziów i prokuratorów
(PAP/EPA, Fot: TOLGA BOZOGLU)
WP

O decyzji władz poinformowała prywatna turecka telewizja NTV.

Wcześniej podała ona, że Wysoka Rada Sędziów i Prokuratorów (HSYK) usunęła wszystkie osoby, wobec których wystawiono nakaz aresztowania, z zajmowanych stanowisk.

Zwolniono także pięciu członków HSYK - poinformowała turecka państwowa agencja prasowa Anatolia. Licząca 22 osoby HSYK jest organem dyscyplinarnym tureckiego wymiaru sprawiedliwości.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP