Trwa ładowanie...
did83xv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przywrócono ruch pociągów na trasie Szczecin-Poznań. Wciąż trwają prace naprawcze

W środę wieczorem przywrócono bezpośredni przejazd pociągów na trasie na trasie Krzyż - Stargard Szczeciński, zapewniającej połączenie Szczecin - Poznań. Prace naprawcze będą kontynuowane także dziś. Nocne nawałnice powaliły na tory drzewa, uniemożliwiając przejazd pociągom. Składy miały duże opóźnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przywrócono ruch pociągów na trasie Szczecin-Poznań. Wciąż trwają prace naprawcze
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
did83xv

Pociągi dalekobieżne kursujące w środę na trasie Szczecin - Poznań z powodu zablokowania torów poruszały się zmienioną trasą - przez Kostrzyn i Rzepin - co wydłużyło czas podróży nawet o ok. trzech godzin. Pasażerowie przewozów regionalnych korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej.

Jak poinformował wieczorem rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, służby techniczne PKP PLK oraz PKP Energetyka usunęły z sieci trakcyjnej, torów i przyległego terenu ok. 100 drzew. Zdaniem rzecznika, skala zniszczeń po nawałnicy na krótkim ośmiokilometrowym odcinku linii była niespotykanie duża.

W środę przywrócono ruch pociągów dalekobieżnych i regionalnych na trasie Szczecin - Poznań na jednym torze. Rzecznik dodał, że prace przy naprawie sieci trakcyjnej na sąsiednim torze będą kontynuowane w czwartek, kolejarze powinni je zakończyć tego dnia do wieczora. Na razie trasę Szczecin - Poznań objęto szczególnym monitoringiem.

did83xv

Do godz. 19 w środę pasażerowie dziewięciu pociągów regionalnych skorzystali z zastępczej komunikacji autobusowej, a zmienioną trasą przez Kostrzyn i Rzepin pojechały 23 pociągi dalekobieżne.

Największe opóźnienia zanotowały cztery dalekobieżne pociągi zatrzymane w nocy przez powalone drzewa. Dwa składy z Krakowa i Warszawy dotarły do Szczecina w środę po południu z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. Kolejne dwa opóźnione pociągi to Bryza do Krakowa i Szczecinianin do Warszawy.

- Pasażerowie czterech opóźnionych pociągów otrzymają całkowity zwrot za bilety - dodał rzecznik.

did83xv

Podziel się opinią

Share

did83xv

did83xv
Więcej tematów