Trwa ładowanie...
d21fpte
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przywódca IS znów grozi światu. "Wobec nalotów Państwo Islamskie staje się silniejsze"

• W internecie pojawiło się kolejne nagranie przywódcy Państwa Islamskiego
• Abu Bakr al-Bagdadi: w obliczu wrogich nalotów IS "staje się silniejsze"
• Przywódca IS potępił Arabię Saudyjską za utworzenie koalicji państw muzułmańskich
• Nie udało się potwierdzić autentyczności nowego nagrania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga Państwa Islamskiego
Flaga Państwa Islamskiego (Wikipedia)
d21fpte

Przywódca Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi zamieścił w sieci nagranie, w którym mówi, że w obliczu wrogich nalotów IS "staje się silniejsze". Zapowiada ataki m.in.: na Izrael i ogłasza, że prowadzi ostateczną walkę przeciw "narodom ateistów".

"Bądźcie ufni, że Bóg zapewni zwycięstwo tym, którzy go czczą i usłyszcie dobrą wiadomość, że nasze państwo ma się dobrze. Im bardziej intensywna jest wojna przeciw nam, tym czystsze i silniejsze" staje się Państwo Islamskie - brzmi komunikat Bagdadiego. Reuters zastrzega, że nie udało się potwierdzić autentyczności tego 24-minutowego nagrania.

Bagdadi zapowiedział w swym wystąpieniu ataki na Izrael, podkreślił, że jego bojownicy "ani na chwilę nie zapominają o Palestynie, która "stanie się grobem" dla Izraela.

d21fpte

O walce z koalicją pod wodzą USA, która prowadzi naloty na pozycje IS w Iraku i Syrii, Bagdadi powiedział, że "nie jest to tylko krucjata, ale wojna narodów ateistów z narodem islamu".

"Chrześcijańscy krzyżowcy i Żydzi" nie mają jednak odwagi, by walczyć z "małą grupą mudżahedinów, bo ich serca przepełnia strach po nauczkach, jakie otrzymali w Iraku i Afganistanie" - powiedział Bagdadi.

Przywódca IS potępił w nim Arabię Saudyjską za utworzenie koalicji państw muzułmańskich wymierzonej w Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne. "Gdyby była to islamska koalicja, to ogłosiłaby, że jest niezależna od swych żydowskich panów i krzyżowców i uczyniła swym celem zabijanie Żydów oraz uwolnienie Palestyny" - ogłosił Bagdadi.

W połowie grudnia Arabia Saudyjska ogłosiła, że powołała wraz 34 państwami muzułmańskimi koalicję, której członkowie będą wspierać się w walce z Państwem Islamskim. W ubiegłym tygodniu IS zagroziło, że w odwecie zaatakuje Królestwo Saudyjskie.

d21fpte

IS jest zdecydowanym wrogiem monarchii z Zatoki Perskiej, a zwłaszcza dynastii Saudów, i wzywa młodych Saudyjczyków, którzy są sunnitami, do podejmowania ataków na ważne cele w kraju oraz na ludność szyicką. W sobotę Bagdadi wezwał do powstania przeciw Arabii Saudyjskiej.

Bagdadi ogłosił też, że toczy się "ostatnia bitwa", po której "Islam będzie rządził wszędzie, aż do końca świata".

d21fpte

Podziel się opinią

Share

d21fpte

d21fpte
Więcej tematów