Trwa ładowanie...
d4a34z5

Przybysz spoza Układu Słonecznego. Niezwykłe odkrycie

Nazywa się A/2017 U1, przybył do nas z prędkością 25,4 km/s i ma średnicę 400 metrów. Naukowcy informują, skąd przybył tajemniczy obiekt i dokąd zmierza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkie odkrycie astronomów. Przybysz spoza naszego Układu Słonecznego.
Wielkie odkrycie astronomów. Przybysz spoza naszego Układu Słonecznego. (NASA)
d4a34z5

Astronomowie dokonali niezwykłego odkrycia. Zauważyli obiekt, który przybył do nas spoza Układu Słonecznego. To niewielka planetoida, która została nazwana A/2017 U1. - Czekaliśmy na ten dzień całe dekady - powiedział Paul Chodas z NASA.

Ma średnicę 400 metrów, porusza się z dużą prędkością ok. 25,4 km/s. Odkrycia dokonano w czasie poszukiwań obiektów zbliżających się do Ziemi.

Jak NASA śledzi obiekty okołoziemskie?

d4a34z5

Osobą, która miała szczęście jako pierwsza zidetyfikować obiekt był Rob Weryk z Instytutu Astronomii na Uniwersytecie na Hawajach. Odkrycia dokonał 19 października przy użyciu specjalnego teleskopu Pan-STARRS 1.- Ten obiekt pochodzi spoza naszego Układu Słonecznego - stwierdził, wnioskując to z obserwacji ruchu, który odbiegał od typowego w naszej galaktyce.

Dokąd zmierza obiekt? Naukowcy uważają, że kieruje się w stronę konstelacji Pegaza, opuści nasz Układ Słoneczny i już do nas nie wróci, o czym poinformowała Davide Farnocchia z Centrum Studiów Obiektów Okołoziemskich.

d4a34z5

Podziel się opinią

Share

d4a34z5

d4a34z5
Więcej tematów