Trwa ładowanie...

Przybysz spoza Układu Słonecznego. Niezwykłe odkrycie

Nazywa się A/2017 U1, przybył do nas z prędkością 25,4 km/s i ma średnicę 400 metrów. Naukowcy informują, skąd przybył tajemniczy obiekt i dokąd zmierza.

Przybysz spoza Układu Słonecznego. Niezwykłe odkrycieŹródło: NASA
d12poaq
d12poaq

Astronomowie dokonali niezwykłego odkrycia. Zauważyli obiekt, który przybył do nas spoza Układu Słonecznego. To niewielka planetoida, która została nazwana A/2017 U1. - Czekaliśmy na ten dzień całe dekady - powiedział Paul Chodas z NASA.

Ma średnicę 400 metrów, porusza się z dużą prędkością ok. 25,4 km/s. Odkrycia dokonano w czasie poszukiwań obiektów zbliżających się do Ziemi.

Jak NASA śledzi obiekty okołoziemskie?

Osobą, która miała szczęście jako pierwsza zidetyfikować obiekt był Rob Weryk z Instytutu Astronomii na Uniwersytecie na Hawajach. Odkrycia dokonał 19 października przy użyciu specjalnego teleskopu Pan-STARRS 1.- Ten obiekt pochodzi spoza naszego Układu Słonecznego - stwierdził, wnioskując to z obserwacji ruchu, który odbiegał od typowego w naszej galaktyce.

Dokąd zmierza obiekt? Naukowcy uważają, że kieruje się w stronę konstelacji Pegaza, opuści nasz Układ Słoneczny i już do nas nie wróci, o czym poinformowała Davide Farnocchia z Centrum Studiów Obiektów Okołoziemskich.

d12poaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12poaq
Więcej tematów