Przybędą nowe miejsca pracy w IT. Intel zwiększa zatrudnienie
W związku z pracami nad nową technologią przesyłu danych gdański oddział Intela zwiększy zatrudnienie prawie o 1/3. Zespoły pracują rozwiązaniami, które będą dostępne na rynku za dwa lata.
W roku 1999 do Intela przyłączono firmę Olicom. W ten sposób na Wybrzeżu powstał nowy oddział amerykańskiego potentata. Na przestrzeni zaledwie kilku lat z centrum badawczo-rozwojowego rozwinął się do kompleksowego centrum badawczo-usługowego, które daje pracę tysiącu osób i skupia obecnie 95 proc. wszystkich pracowników Intela w Polsce.
Zarząd firmy na ostatnim posiedzeniu zdecydował o dodatkowym zatrudnieniu 300 osób. Wzrost liczby pracowników jest efektem badań nad cennymi dla koncernu projektami, czyli USB 3.0, grafiką wbudowaną w procesory, HD audio, interfejsami kontaktu z komputerem do sterowania głosem w naturalnym środowisku, czy bezprzewodowym wyświetlaniem. Zespoły badawcze pracują nad rozwiązaniami, które będą dostarczane firmom nowych technologii, a na rynku pojawią się za 2-3 lata.
Gdański oddział Intela zajmuje się prowadzeniem badań w czterech obszarach: rozwoju podzespołów takich jak procesory, narzędziach dla administratorów serwerów, tworzeniu nowych sterowników oraz rozwoju HDMI, czyli interfejsu służącego do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio oraz wideo.
Obok centrum rozwoju nowych technologii w gdańskim oddziale Intela funkcjonuje od dwóch lat departament zarządzania usługami sprzedaży internetowej na cały rynek europejski. Ponadto w Gdańsku powołano do życia jednostkę specjalizującą się w dbaniu o strukturę zatrudnienia w całym regionie Europy i Bliskiego Wschodu.