Trwa ładowanie...
d39uoa2

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski zaprosił prezydenta na uroczystości związane z 1050. rocznicą chrztu Polski

• Abp Gądecki zaprosił prezydenta na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski
• Uroczystości zaplanowano na trzy dni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski zaprosił prezydenta na uroczystości związane z 1050. rocznicą chrztu Polski
d39uoa2

Obchody jubileuszowe będą miały miejsce w Gnieźnie i w Poznaniu od 14 do 16 kwietnia. 14 kwietnia w katedrze gnieźnieńskiej będzie celebrowana uroczysta msza święta. Uroczystości jubileuszowe zaplanowano również w Ostrowie Lednickim, gdzie na pamiątkę rocznicy chrztu zabrzmi dzwon "Mieszko i Dobrawa".

Jak podał rzecznik Komisji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, obchody będą kontynuowane 15 kwietnia w Poznaniu, gdzie odbędzie się - po raz pierwszy poza Warszawą - Zgromadzenie Narodowe. 16 kwietnia w godzinach popołudniowych można będzie wysłuchać jubileuszowego Oratorium 966.pl w wykonaniu Filharmonii Poznańskiej. Następnie z fary do katedry poznańskiej przejdzie procesja maryjna, którą zakończy Eucharystia.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaprosił w imieniu Episkopatu Polski prezydenta Andrzeja Dudę na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski - poinformował rzecznik.

d39uoa2

Rzecznik dodał, że już teraz można zgłaszać swój udział w świętowaniu 16 kwietnia na INEA Stadion w Poznaniu, gdzie oczekiwanych jest ok. 30 tys. osób. Centralnym wydarzeniem będzie msza święta z chrztem dorosłych i posłaniem do głoszenia Ewangelii. W drugiej części spotkania zaplanowano m.in. historyczny quiz multimedialny "Człowiek 1050-lecia" oraz musical "Jesus Christ Superstar" w wykonaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu.

d39uoa2

Podziel się opinią

Share
d39uoa2
d39uoa2
Więcej tematów