Trwa ładowanie...
d2xkc7t
d2xkc7t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przetarg na sprzęt dla lotnisk miało wygrać faworyzowane konsorcjum. Zarzuty dla b. dyrektora IMiGW

• CBA ujawniło zmowę przetargową przy zakupie systemów pomiarów meteorologicznych dla lotnisk
• B. dyrektor IMiGW usłyszał zarzuty udaremniania i utrudniania przetargu na ponad 20 mln zł na szkodę Skarbu Państwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xkc7t

Wrocławscy funkcjonariusze CBA prowadzą śledztwo dotyczące nielegalnych działań przy przetargu na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie systemów pomiarów meteorologicznych AWOS na lotniskach w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku.

Zarzuty udaremniania i utrudniania przetargu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez zagraniczną firmę usłyszał dr hab. Mieczysław O. były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Działał tym samym na szkodę Skarbu Państwa.

Według ustaleń agentów CBA dyrektor O. złożył fałszywe oświadczenie - zataił swoje powiązania i zaangażowanie na rzecz jednego z oferentów - polskiego konsorcjum i zagranicznej firmy udostępniającej swoje zasoby w tym wielomilionowym przetargu.

d2xkc7t

Wcześniej zarzuty zmowy przetargowej usłyszał Przewodniczący Rady Naukowej IMGW prof. dr hab. Janusz Z. i dr Rafał B. zastępca dyrektora IMGW. Zebrane dowody wskazują, że w IMGW tak skonstruowano przetarg, aby wygrał ich faworyt.

Ustaleń dokonano w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Systemy AWOS (Automated Weather Observation System) służą osłonie meteorologicznej lotnisk.

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów