Trwa ładowanie...
dno1ppg
dno1ppg

Przetarg na sprzęt dla lotnisk miało wygrać faworyzowane konsorcjum. Zarzuty dla b. dyrektora IMiGW

• CBA ujawniło zmowę przetargową przy zakupie systemów pomiarów meteorologicznych dla lotnisk
• B. dyrektor IMiGW usłyszał zarzuty udaremniania i utrudniania przetargu na ponad 20 mln zł na szkodę Skarbu Państwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dno1ppg

Wrocławscy funkcjonariusze CBA prowadzą śledztwo dotyczące nielegalnych działań przy przetargu na zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie systemów pomiarów meteorologicznych AWOS na lotniskach w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku.

Zarzuty udaremniania i utrudniania przetargu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez zagraniczną firmę usłyszał dr hab. Mieczysław O. były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Działał tym samym na szkodę Skarbu Państwa.

Według ustaleń agentów CBA dyrektor O. złożył fałszywe oświadczenie - zataił swoje powiązania i zaangażowanie na rzecz jednego z oferentów - polskiego konsorcjum i zagranicznej firmy udostępniającej swoje zasoby w tym wielomilionowym przetargu.

dno1ppg

Wcześniej zarzuty zmowy przetargowej usłyszał Przewodniczący Rady Naukowej IMGW prof. dr hab. Janusz Z. i dr Rafał B. zastępca dyrektora IMGW. Zebrane dowody wskazują, że w IMGW tak skonstruowano przetarg, aby wygrał ich faworyt.

Ustaleń dokonano w śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Systemy AWOS (Automated Weather Observation System) służą osłonie meteorologicznej lotnisk.

dno1ppg

Podziel się opinią

Share
dno1ppg
dno1ppg
Więcej tematów