Trwa ładowanie...

Przeszukania ABW w sprawie nagrań

W związku z nagraniami ujawnionymi przez "Wprost" Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza kilka miejsc w poszukiwaniu materiałów, które mogą być dowodem w sprawie - poinformował rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Maciej Karczyński.

Share
Przeszukania ABW w sprawie nagrań
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3vr6ns

Rzecznik podał, że ABW od soboty na podstawie przedstawianych informacji w mediach wyjaśnia okoliczności całej sprawy. - Sprawdzamy między innymi, w jaki sposób doszło do nagrań i kto mógł je wykonać - powiedział Karczyński.

- W ramach wstępnych czynności funkcjonariusze ustalili osoby oraz adresy, które mogą mieć związek z nagraniami przedstawionymi w mediach - wyjaśnił.

- Na podstawie analizy zebranych materiałów oraz wniosku jednej z osób i we współpracy z prokuraturą ABW rozpoczęła przeszukania kilku wytypowanych miejsc celem zabezpieczenia materiału mogącego stanowić dowód w sprawie - powiedział rzecznik Agencji. Dodał, że czynności trwają.

d3vr6ns

Działania ABW to wynik nagrań, na których słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym.

Według tygodnika do rozmowy doszło w lipcu 2013 r. w jednej z restauracji w Warszawie. W listopadzie Rostowski został zdymisjonowany; pod koniec maja 2014 r. do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji ustawy o NBP.

d3vr6ns

Podziel się opinią

Share
d3vr6ns
d3vr6ns
Więcej tematów