Trwa ładowanie...
d2r9e7k

Prześwietlamy majątki polityków. Na pierwszy ogień Jarosław Kaczyński

Co ma Jarosław Kaczyński? Poza ogromną władzą, niewiele. Polityk mieszka w domu na Żoliborzu, ale ma prawo własności do 1/3 budynku. Poza tym niewielkie oszczędności - 12 tysięcy złotych. I ogromne długi - w sumie niemal ćwierć miliona.
Share
Jarosław Kaczyński podczas kampanii wyborczej w 2015 roku
Jarosław Kaczyński podczas kampanii wyborczej w 2015 rokuŹródło: Facebook.com, Fot: Prawo i Sprawiedliwość
d2r9e7k

Politycy poddają się kontroli społecznej i upubliczniają swoje majątki. To w dużej mierze zasługa Ludwika Dorna i Jarosława Kaczyńskiego, którzy pod koniec rządów AWS walczyli o wprowadzenie oświadczeń majątkowych. Dlatego kontrolujemy polityków i prześwietlamy ich majątki.

Na początek Jarosław Kaczyński, bez wątpienia najpotężniejszy dzisiaj polityk w Polsce. Ale to wcale nie przekłada się na jego finanse, bo prezes PiS poza domem właściwie nie ma nic. Na jego koncie są zgromadzone stosunkowo nieduże oszczędności.

Prezes dużą część pensji przeznacza na spłatę kredytu i pożyczek. Potrzebował pieniędzy na remont domu i opiekę nad chorą matką. To, co zostaje, wydaje na pomoc innym. W książkach na jego temat można przeczytać, że z własnej kieszeni stara się pomagać potrzebującym, którzy przychodzą do jego biura.

d2r9e7k

Podziel się opinią

Share
d2r9e7k
d2r9e7k
Więcej tematów