Qaqwqwrqw

Przesłuchanie Birgfellnera. Pełnomocnicy zapowiadają skargę

Ciąg dalszy historii "taśm Kaczyńskiego". Gerald Birgfellner był przesłuchiwany szósty raz. Kolejne przesłuchanie odbędzie się w kwietniu. Mec. Jacek Dubois zapowiedział złożenie skargi na opieszałość do prokuratury wyższego rzędu ze względu na niewszczęcie śledztwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gerald Birgfellner
Gerald Birgfellner (East News)
Qaqwqwrqw

W środę odbyło się kolejne przesłuchanie austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. To już szóste. Prokuratura nie podjęła jeszcze decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania.

W trakcie jednej z przerw w przesłuchaniu mec. Roman Giertych poinformował, że kolejne przesłuchanie Austriaka zaplanowane jest na kwiecień.

Qaqwqwrqw

"5 minut przerwy. Prokuratura poinformowała, że oprócz dzisiejszego terminu będzie chciała wezwać nas ponownie, ale dopiero w kwietniu, gdyż tłumaczka jest w marcu zajęta. Prokuratura potwierdziła, że żąda od świadka przetłumaczenia ok. 20000 stron dokumentów (koszt ok.1 mln zł)" - napisał na Twtterze.

Giertych poinformował także, że "trzech mężczyzn z Urzędu Kontroli Skarbowej próbowało uniemożliwić mu i Birgfellnerowi wyjście na przerwę". "Zagrodzili nam drogę na korytarzu prokuratury. Gdy dowiedziałem się, że to nie jest zatrzymanie opuściliśmy budynek. Chcieli wręczyć listy. Zastraszania ciąg dalszy" - napisał.

Chcieli ponoć porozmawiać z Geraldem Birgfellnerem na temat spółki Nuneaton powołanej w związku z planami budowy bliźniaczych wieżowców.

Qaqwqwrqw

- Kolejny długi dzień. Jestem bardzo rozczarowany. Kocham Polskę jak moją rodzinę i żonę. Wierzę w praworządność tego kraju, ale w ostatnich dniach i godzinach traktowano nas nie jak ofiary, ale jak przestępców - powiedział z kolei Birgfellner.

Przypomnijmy, pod koniec stycznia "Gazeta Wyborcza” opublikowała zapisy i nagranie rozmowy z lipca 2018 r., na którym słychać m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Geralda Birgfellnera. Prezes PiS i austriacki biznesmen dyskutowali na temat budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Kaczyński skierował w tej sprawie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniesławienia przez dziennikarzy "Wyborczej” oraz posłów PO.

Qaqwqwrqw

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Qaqwqwrqw

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw