Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Przerobili piwnicę i uprawiali w niej marihuanę

Ponad sześćdziesiąt doniczek z krzewami oraz sprzęt do uprawy konopi indyjskiej zabezpieczyli policjanci ze Starogardu Gdańskiego. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przerobili piwnicę i uprawiali w niej marihuanę
(www.pomorska.policja.gov.pl)
dj3tp8k

Plantacja marihuany znajdowała się w piwnicy jednego z domów w gminie Kaliska. Pomieszczenie było wyposażone w specjalistyczne oświetlenie i urządzenia do wentylacji i nawilżania powietrza. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 62 doniczki z rośliną.

Interwencja starogardzkich policjantów była poprzedzona zatrzymaniem 25-letniego mężczyzny, który w autobusie relacji Gdańsk - Starogard Gd. przewoził narkotyki. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli ponad 430 gramów amfetaminy oraz 430 gramów marihuany. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali w tej sprawie kolejne 2 osoby, które oczekiwały na przejęcie przewożonych z Gdańska narkotyków.

Do tej pory w związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn, dwóch z nich, 20 i 25-latek zostali aresztowani na 3 miesiące. W najbliższym czasie zapadnie również decyzja o dalszym losie trzeciego z zatrzymanych. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat więzienia, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów