Trwa ładowanie...
d3qkkuq
pies

Przerażony labrador na szczycie Giewontu. Turyści podjęli niezwykłą akcję ratunkową

W niedzielę około godziny 14 turyści wchodzący na Giewont zobaczyli zbłąkanego labradora. Natychmiast zorganizowali bezpieczną dla czworonoga eskortę i wspólnymi siłami sprowadzili go na dół.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pies został uratowany przez turystów.
Pies został uratowany przez turystów. (Youtube.com)
d3qkkuq

Labrador miał czerwoną obrożę, ale nie było na niej żadnych danych dotyczących właścicieli. Zbłąkane zwierzę znajdowało się na górskim szczycie jakiś czas i nie potrafiło samodzielnie zejść ze śliskiego szlaku.

Turyści natychmiast poinformowali służby ratunkowe i zgodnie z otrzymaną instrukcją rozpoczęli ściąganie czworonoga z Giewontu. "Nie byłoby to możliwe bez przynęty z kabanosa" - napisał pan Karol Adamski, autor opublikowanego w sieci nagrania.

Żywe zachowanie psa w połączeniu z oblodzonym zboczem i zaśnieżonymi kamieniami bardzo utrudniło akcję.

d3qkkuq

"Kilka razy pies zatrzymał się, bojąc bardziej stromych zejść i musieliśmy go dosłownie wziąć na ręce" - relacjonuje internauta.

Na szczęście udało się. Turyści zeszli z labradorem aż do Hali Kondratowej. Tam pies poczuł się pewniej i popędził w stronę Kalatówek. Nie wiadomo, jak zwierzę znalazło się na szczycie Giewontu. Najprawdopodobniej uciekło swoim właścicielom podczas górskiej wędrówki.

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów