Trwa ładowanie...

Przemyśl. Gigantyczny pożar odpadów. W akcji 15 jednostek

Przemyśl - gigantyczny pożar odpadów tworzyw sztucznych w zakładzie przetwórczym. Z ogniem walczy 15 zastępów straży pożarnej.

Share
Przemyśl. Gigantyczny pożar odpadów. W akcji 15 jednostek
Przemyśl. Gigantyczny pożar odpadów. W akcji 15 jednostekŹródło: Facebook.com, fot: OSP Medyka
dlnj4dt

Przemyśl (woj. podkarpackie) - to tu trwa gaszenie pożaru, który pojawił się w zakładzie mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych.

Przemyśl. Olbrzymi pożar tworzyw sztucznych

Pierwsze zgłoszenie o pożarze na terenie zakładu wpłynęło do stanowiska kierowania w Przemyślu w nocy z niedzieli na poniedziałek 18 stycznia.

Na miejsce wysłano straż pożarną oraz policję. Jak się okazało, w zakładzie przy ul. Piastowskiej pożarem objęta była jedna z dwóch hal magazynowych.

Burza po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wojciech Maksymowicz i Michał Szczerba komentują

Jak przekazała straż pożarna, w środku składowane były odpady z tworzyw sztucznych. - Pożarem objęte były dwa rodzaje tworzyw sztucznych o powierzchni 1000 mkw, które znajdowały się w hali o wymiarach około 70 na 30 metrów. Paliły się butelki i tworzywa do produkcji paliw alternatywnych - tłumaczył w rozmowie z serwisem przemysl.naszemiasto.pl mł. bryg. Grzegorz Latusek, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu.

dlnj4dt

Przemyśl. Gigantyczny pożar. W akcji 15 jednostek

Jak dodał, hala wypełniona była do połowy. Siła pożaru doprowadziła do znacznych uszkodzeń dachu oraz drewnianych wentylacji, które znajdowały się na każdej ze ścian. Dodatkowo ogniem objęte były taśmociąg transportowy oraz urządzenie do produkcji paliw alternatywnych.

- Nie ma zagrożenia, aby dach hali zawalił się do środka - zaznaczył mł. bryg. Grzegorz Latusek ze straży pożarnej w Przemyślu.

Ogień został już zlokalizowany, jednak przed godziną 14 w poniedziałek w akcji wciąż było 15 jednostek straży pożarnej z Przemyśla, Medyki, Stubna i Ujkowic.

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl / PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlnj4dt

Podziel się opinią

Share
dlnj4dt
dlnj4dt
Więcej tematów