Trwa ładowanie...
ycipk-vedh4a

Przełom ws. taśm Kaczyńskiego. Giertych zaciera ręce

Zawiadomienie o oszustwie na szkodę Geralda Birgfellnera będzie przedmiotem badania prokuratury w Wiedniu - poinformował mecenas Roman Giertych. Już zapowiada przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych nie powstrzymał się od złośliwości
Roman Giertych nie powstrzymał się od złośliwości (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-vedh4a

O szczegółach Giertych poinformował na Facebooku.

"Otrzymaliśmy informację od austriackiej prokuratury, że wpłynął do nich wniosek o przesłuchanie Geralda Birgfellnera skierowany przez prokuratorów Renatę Śpiewak i Bogdana Święczkowskiego. Przesłuchanie w rozmowie z prokuratorem austriackim ustaliliśmy na dzień 12 sierpnia br. w Wiedniu. Wraz z przesłuchaniem złożymy wniosek o wszczęcie postępowanie karnego w Austrii. Prokurator po zrealizowaniu wniosku polskiej prokuratury będzie mógł wyłączyć sprawę naszego zawiadomienia do odrębnego postępowania i przeprowadzić normalne, gruntowne śledztwo" - czytamy.

ycipk-vedh4a

Giertych podkreślił, że w pierwszej kolejności będzie chciał przesłuchać świadków, w tym Jarosława Kaczyńskiego i ks. Rafała Sawicza, oraz zabezpieczyć dokumentację ze spółki Srebrna.

"Chciałem korzystając z okazji gorąco podziękować prokuratorowi Bogdanowi Święczkowskiemu i pani prokurator Renacie Śpiewak za zainteresowanie sprawą prokuratury wiedeńskiej. Bez wniosku o przesłuchanie byłoby to trudniejsze (ktoś złośliwy powie, że Pan Bóg diabłem orze, ale ja osobiście uważam, że w/w uruchomili austriacką prokuraturę w pełni świadomie, gdyż wiedzieli, że sprawa musi być zbadana, a nie mogli ze względów oczywistych zrobić tego skutecznie w Polsce)" - ironizuje.

Zobacz także: Giertych snuje wizje ws. Pawłowicz. Lubnauer nie dowierza

ycipk-vedh4a

Głośna afera. W tle miliony

Przypomnijmy, Gerald Birgfellner oskarża Jarosława Kaczyńskiego o próbę oszustwa. Domaga się od spółki Srebrna zapłaty ok. 40 milionów złotych. Chodzi o zlecenie budowy dwóch wieżowców tzw. K-Towers w centrum Warszawy. Biznesmen twierdzi, że nie otrzymał wynagrodzenia za wykonaną pracę.

To właśnie z nim Kaczyński rozmawia na opublikowanych przez "Gazetę Wyborczą" nagraniach o budowie w Warszawie bliźniaczych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

Przeczytaj również: Bezwzględny wpis Romana Giertycha. Poszło o PiS

ycipk-vedh4a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vedh4a

ycipk-vedh4a
ycipk-vedh4a